League of Legends Sistem Gereksinimleri Nedir?

League of Legends Sistem Gereksinimleri Nedir
League of Legends Sistem Gereksinimleri Nedir

Eş zamanlı olarak oynanan bir strateji oyunu olan League of Legends oyunu bilgisayarınızda hem  Windows hem de MAC işletim sistemlerinde oynamanız mümkündür. Her oyunda olduğu gibi League of Legends oyununda da sisteminizde olması gereken minimum özellikler bulunmaktadır. Aksi durumda oyunu akıcı bir şekilde oynayamaz, yaşayacağınız takılmalar ve yavaşlamalarla oyundan keyif alamaz bir hale gelirsiniz. Minimum düzeyde verilen bu sistem gereksinimlerini mümkün olduğunca daha üst seviyelere çıkartarak oyunu oynamak ise, oyundan alacağınız keyfi arttıracaktır.

Windows Sİstemi İçin League of Legends Sistem Gereksinimleri

Windows işletim sistemi için LoL minimum sistem gereksinimleri şu şekildedir;

-En az 2 GHz işlemci. Önerilen ise 3GHz işlemci

-1 GB RAM. Önerilen ise 2 GB RAM

-8 GB boş harddisk alanı. Önerilen ise 12 GB boş harddisk alanı

-Shader v2 uyumlu ekran kartı. Önerilen GeForce 8800 ve üzeri bir ekran kartı.

-DirectX 9

-Ekran çözünürlüğü 1920*1200

En düşük sistem gereksinimlerinde oyunu oynamanız mümkün olmaktayken, önerilen ya da daha fazlası sistem araçları ile oyunu çok daha iyi oynayabilir, grafikleri çok daha ve net bir şekilde görebilirsiniz. Bu da oyundan aldığınız zevkin daha da fazla olmasını sağlayacaktır.

MAC Sistemi İçin League of Legends Sistem Gereksinimleri

League of Legends MAC işletim sistemi yüklü bir bilgisayarda oynamak isteyen oyun severlerin de sistemlerinin gerekli olan en düşük seviyede olması gerekmektedir.

-Mac OS X 10.8.5 ya da daha üst sürümü

-2 GB RAM. Önerilen RAM kapasitesi ise 4 GB’dir.

-5 GB boş harddisk alanı. Önerilen ise 10 GB boş harddisk alanıdır.

-NVIDIA GeForce 8600M GT ya da ATI Radeon HD 2600 ekran kartı. Önerilen ise NVIDIA GeForce GT 330M ya da ATI Radeon HD 4670 ekran kartı.

MAC işletim sisteminde de Windows işletim sistemindeki gibi en düşük ya da önerilen sistem gereksinimleri ile League of Legends oyununu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Sisteminizi oluşturan ekipmanlar ne kadar üst seviye olursa, oyunu da o derece rahat bir şekilde oynamanız mümkündür.