League of Legends TBF 2018’in Kazananı Belli Oldu

Online oyunlar arasında oyuncu kitlesi bakımından dikkat çeken ve yıllardır liderliği elinde bulunduran League of Legends oyunu bir kez daha gündemde geniş bir yer aldı. Türkiye’de düzenlenen büyük final gecesinde birçok oyuncu canlı yayına kilitlendi. Final gecesinde yarışan oyuncuların adrenalin dolu dakikalar sunduğu gözlemlendi. Oyuncuların yakından takip ettiği final karşılaşması ise dün gece büyük ilgi gördü. Final karşılaşmasının ardından League of Legends TBF’nin birincisi belirlendi. League of Legends oyununu seven birçok oyuncu final karşılaşmasında soluksuz kaldı. Rakibi Royal Bandits’i 3-1 mağlup eden Bahçeşehir SuperMassive adını bir kez daha lider olarak hafızalara kazıdı. Aynı grubun ülkeyi birçok alanda temsil ettiği biliniyor.

LEAGUE OF LEGENDS FİNALİNE BÜYÜK İLGİ

Bugüne dek e-spor dünyasına olan ilgi az çok istatistiksel olarak gözler önüne serilmiştir. Ancak son dönemde oyun sektörünün hareketlenmesi ve bu sektöre olan ilgi bir hayli artış görmüştür. Özellikle online oyunlara karşı olan ilginin yüksek olması oyuncu kitlelerini de ortak paydada buluşturan ana etmen olmuştur. Yıllardır liderliği elinde bulunduran League of Legends isimli oyunun kitlesi de TBF finalinde büyük bir heyecan duydu. Ülker Sports Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirilen dev finalde Bahçeşehir SuperMassive büyük bir başarıya imza atmıştır. Rakiplerini bir bir eleyen grup daha önce ülkeyi oyun dünyasında popüler olan birçok alanda başarı ile temsil etmiştir.

BEIN SPORTS VE TWİTCH LİDER OLDU

Oyuncuların yoğun ilgi gösterdiği League of Legends TBF 2018 yarışması hem Bein Sports Haber kanalında hem de Twitch üzerinde canlı olarak takip edildi. Twitch yayıncılarının da yayını takip etmesi ve ilgi göstermesi var olan yoğun takipçi kitlesini arttırdı. Son dönemlerin en büyük oyun etkinliklerinden birisi olarak görülen League of Legends TBF 2018’in büyük finali oyun sektörünün nabzını belirledi. Royal Bandits Türkiye’yi 3-1 yenen Bahçeşehir SuperMassive, Koreli oyuncularıyla oldukça iddialı göründü. İddialı yarışmacılara sahip olan takımın başarılı ilerleyişi oyun sektörünün dikkatini çeken noktaların başında geliyor. Gelecek sene aynı yarışta kimin kazanacağı ise şimdiden tartışılmaya başlanan konu oldu.