League of Legends’de Yer Alan BloodMoon Kostümü Ücretsiz Oldu

Dünyanın en iyi 3 oyunu arasında yer alan League of Legends her ne kadar popülaritesini yitirmeye başlasa da halen liderlik koltuğuna yakın görünüyor. Battle royal türünün çıkmasıyla birlikte oyuncuların PUBG ve Fortnite gibi oyunlara yöneldiği gözlemleniyor. Ancak League of Legends isminin efsane bir oyun olması ve dünya çapında geniş kitleler tarafından oynanıyor olması oyunu anlamlı ve özel kılan unsurlar arasında yer alıyor. Oyundaki kostümler ise en az oyun kadar konuşulan öğelerin başında geliyor. Bu kostümleri alabilmek kolay gibi görünse de her bir kostüm için yerine getirilmesi gereken birçok görev bulunuyor. League of Legends oyununun BloodMoon isimli kostümünü almak isteyen oyuncuların yapması gereken işlem ise son derece basit.

LEAGUE OF LEGENDS GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR

Yaptığı son açıklama ile adeta gönülleri fetheden League of Legends isimli oyun bir sosyal sorumluluk projesine de öncülük ediyor. Devasa oyunun BloodMon isimli kostüm için sunduğu kampanya dikkat çekiyor. Kan verme konusunda bilinçli bir kitle oluşturmak isteyen oyun, bu anlamlı kampanyayı destekliyor. BloodMoon isimli kostümünü ücretsiz olarak oyunculara sunacağını açıklayan League of Legends oyunu, tek şartını da açıkladı. İlk kez kan verecek olan oyuncular #MyFirstBlood etiketi ile bu anlamlı eylemi duyurabilir ve ardından ödülünü alabilir. İlk kez kan verecek olan oyuncular böylece hem bedava bir kostüm kazanmış olacak hem de hayat kurtaracak.

ÜCRETSİZ KOSTÜM İÇİN KAN VERİN

Kan verme kampanyasına destek olan League of Legends bu çalışması ile birçok firma tarafından da takdir topladı. Çok güzel bir sosyal sorumluluk projesinin altına imzasını atan ve bu güzel hareketini oyuncuların ilgisini çekebilecek şekilde duyuran devasa oyun, oyun firmalarını etkiledi. Eğer siz de kan verecekseniz League of Legends oyununda bulunan BloodMoon isimli kostümü bedava alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kan vermek ve bunu şartlara uygun bir şekilde ibraz etmektir. Oyuncuların ilgili konuya odaklandığı ve bazı oyuncuların duyarlı bir şekilde harekete geçtiği gözlemlendi. İlerleyen günlerde bu çalışmanın ne kadar güzel sonuçlar sunduğunu hep birlikte göreceğiz.