League of Legends’ta Nasıl Başarılı Olunur?

League of Legends’ta Nasıl Başarılı Olunur
League of Legends’ta Nasıl Başarılı Olunur

Dereceli oyun olarak adlandırılan bu tarz oyunlarda, bazı noktalara dikkat ederek daha başarılı olabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, League of Legends farm konusu. Bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız, son vuruşunuza dikkat etmelisiniz. Uygulamadaki 10 dakika süreli oyunlardan birine girerek kendinizi deneyebilirsiniz. Minyon öldürme sayınızı süreye orantılayarak kendinizi deneyebilirsiniz. Bu konuda kendinizi geliştirmeniz ayrıca, seviye ve puan durumunuzun artmasını da sağlayacaktır. Bunun haricinde, oyun anında sürekli tıklama yapıp random hareketler sergileyerek de rakiplerinizin gücünü azaltabilirsiniz. Eğer saldırmakla, saldırmamak arasında kaldıysanız, saldırıp şansınızı denemeniz her zaman daha iyi olacaktır. Toplu olarak bulunan minyonlardansa tekli şekilde olanları tercih edip öldürmelisiniz. League of Legends’ta Nasıl Başarılı Olunur? kısaca bilgilendiriyoruz.

Oyun Nasıl Analiz Edilir?

Oyunu ve rakip oyuncuları analiz etmek de size başarının anahtarını getirecektir. Bunun için rakibinizi bir süre izleyebilirsiniz. LoL taktikleri gereğince Koridor içerisinde herkesin belli bir stili vardır. Bu nedenle, bir süre sonra yapılan hareketler tekrar etmeye başlar. Rakibinizin gelecek hamlelerini ve stilini bir nebze de olsa çözdükten sonra harekete geçerseniz daha iyi neticeler alabilirsiniz. Takım halinde savaşanları da aynı şekilde bir süre gözlemleyebilirsiniz. Eğer oyun esnasında ölürseniz geri gelmeden evvel bir süre oyunu bekletebiliyorsunuz. Bu sürede oyun akışını kısa da olsa görebilir, analiz edebilirsiniz. Tabii oyun analizi için kendinizi analiz ediyor olmak önemli. Hatalarınızın farkına varmak ve nerede ne yapmanız gerektiğinin bilincinde olmak sizi biraz daha yukarı taşıyacaktır.

Gelişmeleri Takip Etmek Önemli mi?

Gelişmeleri takip ederek uygulamadaki birçok konuya daha hakim olabilirsiniz. Oyundaki değişiklikler, rakiplerin ve takımlarının durumu, League of Legends istatistikler ve benzeri birçok konu son derece önemli. OP GG sitesinden de ek olarak kimin nasıl istatistiği var bunlara bakabiliyorsunuz. Tabii bu verilere bakıp da ön yargılı olmamalısınız. Şampiyon olan ya da verileri çok iyi olan bir takım olabilir ama önemli olan sizin performansınız. Bu yüzden olumsuz düşünmemelisiniz. Yasaklama yapmak için de gelişmeleri takip etmek faydalı olabilir. Tabii her seferinde aynı şampiyon takımı yasaklamanız da olumlu bir etki yaratmaz. Yalnızca gerekli durumlarda kullanmalısınız.