Metin2 At Görevleri

Metin2 At Zırhlama

Metin2 oyununda binlerce görev vardır. Metin2 At Görevleri de bu görevler arasındadır. At görevini tamamlayan tüm oyuncular binek atı sahibi olabilirler. Metin2 At Görevleri 25. Levele ulaşan tüm userler bu görevi yapıp binek atı sahibi olabilir. Metin2 at görevini seyise giderek başlatabilirsiniz. Seyise gittikten sonra “ata binmek istiyorum” butonuna bastıktan hemen sonra seyisin sizden maymun zindanından at madalyonu bulup getirmenizi isteyecektir. Maymun zindanı bekçisi tüm krallıkların 2. Köy şehrinde haritanın giriş kısmında bulunuyor. Haritaya ulaşmak isteyen arkadaşlar “M” tuşuna basarak zindan görevlisini bulmalıdır. Maymun zindanının bulunduğu imparatorluklar; Jinno imparatorluğu, Shinsoo imparatorluğu, Chunjo imparatorluğunda bulunur.

İlk At Görevi

Metin2 At Görevleri zindan görevini aldıktan sonra 20 dakika içerisinde at madalyonu düşürmeniz gerekmektedir. Elinizden geldiğince seri ve hızlı at madalyonu düşürmeniz gerekmektedir. Eğer şansınız yaver giderse ilk dakikalarda bile bu bileti düşürebilirsiniz. Eğer görevi başaramazsanız 1 saat bekleyerek göreve tekrar başlayabilirsiniz. Görevi tamamladıktan sonra bileti alıp seyisin yanına gitmeniz gerekmektedir. Seyisin yanına gittikten sonra bileti at madalyonu için değiştiriniz. Bileti dönüştürmek için karşınıza çıkan seçeneklerden ilk seçeneği seçmeniz yeterli olacaktır. Bu görevi bitirdikten sonra yabani okçu görevine giriş yaptınız demektir.

Yabani Okçu Görevi

Yabani okçu görevini almak için tekrardan seyise gidip görevi al seçeneğine basmalısınız. Seyisin sizden 30 dakika içerisinde 20 tane yabani okçu bulup öldürmenizi isteyecektir. Yabani okçuları 2. Köy haritasında haritanın alt tarafında Nekajima noktasında bulabilirsiniz. Bu yüzden 2.köyde bulunan seyisten görevi almanız sizin için avantaj olacaktır. Eğer görevi başarısız tamamlama gibi bir durum söz konusu olur ise size verilen at madalyonunu kaybetmiş olacaksınız yani yeniden başa dönmeniz gerekmektedir. Görevi garantiye almak isterseniz size ufak bir tüyo vermek istiyoruz. Yapmanız gereken arkadaşlarınızdan rica ederek bir grup oluşturmak bu grubu yabani okçuların olduğu bölgeye yollamaktır. Görevi başlattıktan sonra grubunuzda olan kişilerin öldürdüğü her yabani okçu sizin görevinize yansıyacaktır. Bir diğer taktik ise yabani okçu grubundan sadece yabani okçuyu öldürüp kaçmaktır. Kaçtıktan sonra grup peşinizi bırakacaktır. Grup peşinizi bıraktıktan 2-3 dakika sonra gruba yeni bir yabani okçu gelecektir. Bu şekilde seri bir şekilde görevinizi yapabilirsiniz. Yabani okçular nerede bulunur diyen arkadaşlarımızın sorusunun yanıtını aşağıda vereceğiz.

Yabani okçular şu bölgelerde bulunur;

  • Jinno imparatorluğu ( 2. köy )
  • Shinso imparatorluğu  ( 2. köy )
  • Chunjo imparatorluğu  ( 2. köy )

Sizden istenen yabani okçu görevini bitirdikten sonra sayaç durmuş olacaktır. Sayacın durduğunu görünce tekrar seyisin yanına gitmeniz gerekmektedir. Seyis sizin için bir at resmi yapacaktır. At resminin yapılması ortalama 1 gün sürmektedir. Ortalama 12 saate bir seyise gidip atınızın hazır olup olmadığına bakabilirsiniz. Atınızı aldıktan sonra yapmanız gereken diğer iş ise atınızı zırhlamaktır.

Normal At Seviyesi Nasıl Yükseltilir?

Normal atınızı zırhlayabilmek için atı 10. Levele getirmeniz gerekmektedir. Atınızı her gün 1 madalyon karşılığında level attırabilirsiniz.

Zırhlı At Görevi ( At Zırhlama )

Atınızı 10. Levele kadar geliştirdikten sonra seyise giderek 1 at madalyonu ile at zırhlama görevini yapabilirsiniz. Seyisten aldığınız görevde sizden 30 dakika içinde 50 yılan okçu ve akrep okçu öldürmenizi isteyecektir. Bu görevi başarmak gerçekten çok zordur. Fakat grup kurarak topluca bu görevi yapabilirsiniz. Grubun başkanı olmanız şartıyla bir grup kurun ve grup üyelerinin hepsini çöle gönderin. Ardından görevi başlatıp çöle gidin. Arkadaşlarınız siz gidene kadar Okçu kesmeye başlasınlar. Böylelikle zaman kaybetmeden göreve başlamış olursunuz. Görevi tamamladıktan sonra yapmanız gereken 1 gün beklemek ardından 500k ödemektir. Sizler atınızı 12 saate bir kontrol edebilirsiniz. Görevi tamamlayamazsanız madalyonunuz yanar ve yeni madalyonla bir sonraki günü beklemek zorunda kalırsınız. Sonraki gün görevi tekrar edebilirsiniz.

Zırhlı At Nasıl Level Alır, Nasıl Geliştirilir?

Zırhlı atınızı bir seviye daha geliştirmek istiyorsanız bir diğer asker at seviyesine yükseltebilirsiniz. Atınızı asker seviyesine yükseltince at üzerinde özel skiler açılır ve at üzerinde at skilerini kullanabilirsiniz. Atınızı asker yapmak için seyise gidip yeni at görevlerini tamamlamak zorundasınız. Yani atınızı 20. seviyeye kadar getirmeniz gerekecektir. Seyis sizlere her level için belli görevler verecektir. Bu görevleri zamanında ve attan düşmeden yapmanız gerekecektir. Yani attan inmeden ve ölmeden görevleri tamamlayamazsanız seviyeyi yükseltemezsiniz ve 1 gün beklemek zorunda kalırsınız. Her gün 1 level atlatabileceğinizi de unutmayın.

Asker At Görevi ( Atı Asker Yapma )

Atınızı 20. seviyeye getirip görevleri bitirdikten sonra seyise giderek 1 madalyon karşılığında at asker yapma görevini başlatabilirsiniz. Seyisin sizden bu görevi tamamlamanız için 150 tane şeytan okçusu öldürmenizi isteyecektir. Bu görevi de grup ile yapabilirsiniz. Görevi tamamladıktan sonra seyise dönmeniz gerekmektedir. Seyisten 1 adet savaşçı at resmi isteyeceksiniz. Seyis savaşçı at resmini size 1.000.000 yang karşılığında verecektir. Artık atınızı ortalama 12 ve 24 saat içinde teslim almanız yeterli olacaktır.

Asker At Becerileri Nasıl Alınır?

Asker atınızın becerilerini almak için bir şey yapmanıza gerek yoktur. Eğer atınız asker olmuşsa beceriler otomatikman gelecektir fakat becerileri kullanabilmeniz için Binicilik Kılavuzu okumanız gerekecektir. Her kılavuz okuduğunuzda 1 at becerisi geliştirme hakkına sahip olursunuz.

Asker Atın Seviyesi Nasıl Yükseltilir?

Asker atınızı bir üst levele taşımak şu anki oyun sisteminde mümkün değildir.

 

Metin2 At Görevleri konumuz bu kadardır. Konumuzu beğendiyseniz lütfen aşağıdaki yıldızlar aracılığıyla oy verin. Ek olarak konuda eksik olduğunu düşündüğünüz kısımları İletişim formu aracılığıyla bizlere iletebilirsiniz.

Son olarak Metin2 Metin Kodları isimli konumuzda Metin2 oyununda Metin kodları hakkında bilgi verdik. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.