Metin2 Bilişim Dolandırıcılığı!

metin2 bilişim dolandırıcılığı

Metin2 Bilişim dolandırıcılığı isimli konumuzu açmamızın sebebi bir nevi Metin2 Pvp kuran oyunculara uyarıda bulunmak. Özellikle son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz metin2bilisim.com isimli site hakkında sikayetvar.com‘da onlarca dolandırıcılık suçlaması bulunmakta. Bizler de bu sitenin sahibini araştırdık ve güzel sonuçlara vardık. Bu site ile bağlantısı olan tüm siteleri çıkardık. Buradan sizlere paylaşarak arkadaşlarınızı uyarmanız için bilgi vermek istedik.

Whois Bilgilerinden İnstagram Adresini Bulduk

Metin2 Bilisim sitesi bildiğimiz üzere Hasan Sarıtaş adında birinin adına kayıtlı. Bizde bu şahsı İnstagramda arattık ve aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere profilinde kalitenet.net isimli bir sitenin olduğu profile ulaştık. Profil kullanıcı adı, hasan__saritas şeklindeydi. ( 2 alttire ) Fakat şahıs bu paylaşımımızı gördükten sonra mevcut profili kapatarak yeni bir hesap daha açmış gibi görünüyor. ( Fotoğraflar aynı, kullanıcı adı ismi ile aynı. ) saritashasann şeklinde bir instagram profili daha görünüyor.

hasan__saritas
hasan__saritas

 

Yukarıda gördüğünüz üzere kalitenet.net diye bir site bulunuyor profilinde. Bu adam değilse? Diye soracaksınız, direkt olarak tabi ki. Fakat kalitenet.net’in whois bilgilerine bakarak işi çözdük. Dolandırıcılık ile suçlanan Metin2Bilisim.com sitesi ile Kalitenet.net sitesinin whois bilgileri aynı çıktı. Yani iki site de Hasan Sarıtaş adına kayıtlı.  Aşağıda iki sitenin karşılıklı whois kayıtlarını görebilirsiniz. Adalet Bakanlığına yaptığımız başvuru sonucunda siteleri Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı takibe aldı.

Metin2Bilisim.com ve Kalitenet.net Whois Bilgileri

metin2 bilişim whois
metin2 bilişim whois
kalitenet.net whois
kalitenet.net whois

Yukarıda gördüğünüz iki sitenin de whois bilgileri eşleşiyor. Yani kalitenet.net sitesi ile dolandırıcılık ile adı anılan metin2bilisim.com sitesinin sahipleri aynı. Şimdi işin sonuç kısmı bu kadar değil. Şahıs bu iki bilişim sitesinde farklı bir telefon numarası kullanıyordu. Bizler de biraz daha derine inerek gerçek telefon numarasını bulduk.

İnstagram Hesabından Telefon Numarasına

Az önce dikkatinizi çekerse bir fotoğraf yayınlamıştık ve bu fotoğrafta instagram profili vardı. Bu profilde 06 AS 8784 diye bir plaka geçiyordu. Bu plaka bir motor plakasıydı ve motorun modeli FZ6 şeklindeydi. Bizler de bu plakayı internette araştırdık ve sahibinden.com isimli sitede bu motorun satılık ilanını gördük. Bir bakalım ilan kime ait? Hasan Sarıtaş. Bu kadar tesadüf olmaz dedik ve fotoğrafını aldık. Tabi ki yine bu yazımızdan sonra ilanı kaldırdı ama bu anlattıklarımızın hepsinin video anlatımı da mevcut, ekran görüntüsü de!

motor hasan
motor hasan

İşin güzel kısmı ise yeni telefon numarasına erişebilmemiz oldu. 0551 988 38 80 şeklinde olan numara sayesinde yeni bir site daha keşfettik!

Metin2SunucuBilisim.com’da Onların!

Evet, Metin2SunucuBilisim.com‘da onlara ait. Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere, motorda kullanılan telefon numarası sitede bulunmakta. Whois bilgilerine bakacak olursak site sahibinin adı değiştirilmiş fakat telefon numarası ve adres bilgisi motorda kullanılan bilgiler ile aynı. Yani sonuç olarak burada bir şekilde isim değiştirmeye kalkmış fakat tam olarak yine becerememiş!

metin2 sunucu bilisim
metin2 sunucu bilisim
whois metin2 sunucu bilisim
whois metin2 sunucu bilisim

Evet, fotoğrafta hepsi görünüyor. Son olarak video kanıt ekleyelim.

Videolu Kanıt!

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı Siteleri Takibe Aldı!

Adalet Bakanlığına yaptığımız başvuru sonucunda Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, bizzat Adalet Bakanlığından gönderilen yazı ile bilgilendirildi ve siteleri takibe aldı. Konu ile ilgili olarak yargının vereceği kararlar hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bu konuyu yazmamızın amacı bu tür sitelere karşı dikkatli olmanız ve paralarınızı kaptırmamanızdır. Lütfen bu sitelerle alışverişe girerken bir daha düşünün ve alışveriş yapacağınız siteleri iyi seçin.

Son olarak Metin2 Su Yapımı ( Metin2 iksir yapımı ) isimli yazımızda Metin2 iksir yapımı hakkında bilgi vermiştik.