Metin2 EdiLee Kimdir? ( Hakkında Merak Edilenler )

metin2 EdiLee

Metin2 EdiLee kimdir? Şuan 33 yaşında İstanbul’da yaşamakta olan Edilee, evli ve 1 çocuk babasıdır. Kendisi aslen Rizelidir. Ticaret ile uğraşmaktadır.

Bazı oyuncular oyunda GM ‘lerden fazla ilgi görmüştür. Edilee de bunlardan biridir. Oyuna başladığı serverYakamoz’dur. Oyuna sarı bayrakta başlayan Edilee daha sonradan bayrağını değiştirmiştir. Verdiği bir röportajda 30 level olana kadar 1. Köyden çıkmadığını, çıktığında ise kaybolduğunu söylemiştir. Bu olay ardından arkadaşlarının yoğun isteği üzerine server değiştirerek Alesta adlı servera geçiş yapmıştır. İş ve aile durumundan dolayı 2009 yılında oyunu bırakmıştır.

Metin2 için Edilee ne demek?

Kendisi oyunu bıraktığında arama motorlarına “Metin2” yazınca ilk olarak  “Metin2 Edilee” çıkıyordu. 2017 yılına kadar kimliğini saklamıştır. 2017 yılında ise oyuna tekrar başlaması hayranlarını bir hayli sevindirmiştir. Oyunu bırakan bir kitle bu güzel haberi alınca oyuna tekrar başlamıştır. Metin2 Edilee hamlesi ile hatrı sayılır bir oyuncu kitlesi toplamayı başardı.

Zamanın oyunun en popüler ismi olan Edilee , hesabına gelen teklifleri tek tek reddetmiş. Youtube hesabına video yüklemeye başlayan Edilee, bir videosunda eski günlerden özlemle bahsetmekte. Kendi serverını açan Edilee ilk denemesine göre gayet başarılı bir iş çıkardı. Kendi serverından kastımız Metin2 Edilee olarak adlandırılan Metin2 Türkiye serverıdır. Eski zamanlarında GM ile attığı düelloları meşhur olan Edilee bir keresinde GM’i yenmiştir. Bu olay büyük yankı uyandırmıştır. Kendine has item tarzı olan Edilee, eskinde tüm lonca toplanıp Dokuz Kuyruk kesmek için Sohan Dağı’na gittiklerini söylemiştir. Metin2 Edilee denince aklımıza gelenlerden biri de banlanma olayıdır. Kendisi bir GM tarafından sebepsizce banlanmıştır. Yapılan itirazlara dayanamayan Metin2 Türkiye sorumluları banı kaldırmak zorunda kalmışlardır. Oyunu bırakmasında bu olayın da etkisi olduğu söylense de kendisi bunu geçtiğimiz aylarda yalanlamıştır.

Oyunda herkesin saygısını kazanan Edilee oyunu bıraktıktan sonra ilk defa girdiğinde büyük bir kitle tarafından karşılanmıştır ve oyun içinde ilginç görüntüler oluşmuştur. O esnada yaklaşık 100 oyuncunun Edilee’nin komutlarını uayarak farklı şekiller oluşturması dikkatlerden kaçmamıştır. Edilee oyun içinde herhangi bir yetkili olmamasına rağmen birçok kişi ona oyun ile ilgili kritik sorular sormakta ve kendisi bu soruları büyük bir bilgi birikimiyle cevaplamakta.

Son olarak Metin2 Ejderha Taşı Parçası ne işe yarar? (ETP) isimli yazımızda ETP hakkında bilgi vermiştik.