Metin2 en iyi karakter hangisi ( Pvp – TR – WS )

Metin2 En iyi Karakter

Metin2 en iyi karakter tartışmasına biz de katılalım istedik. Öncelikli olarak karakterlerimizi inceleyecek olursak genelde Savaşçıların karşılıklı düellolarda çok iyi oldukları söylenmektedir. Tabi ki bu oyuncuların iddialarına göredir ve bu konuda sizlere detaylı bilgi vereceğiz.

Özellikle son zamanlarda çok fazla tartışması yapılan Metin2 en iyi karakter, tartışması hakkında bizler de biraz bilgi verelim. En iyi karakter aslında en iyi efsuna, en iyi beceriye, en iyi iteme ve onu iyi bir şekilde yönetecek kullanıcıya sahip karakterdir. Karakteri kullananın da karakter kadar çok iyi olması gerekmektedir. Zamanlı hamleler yaparak rakibini düşürmelidir. Öncelikli olarak kasılma esnasında ve karşılıklı düello esnasında güçlü olan karakterleri ayrı ayrı inceleyeceğiz ve TR – Pvp ayrımı yaparak karşılıklı düellolarda başarılı olan karakterleri ayıracağız. Hemen başlayalım.

Metin2 En İyi Karakter ( Kasılma )

Açıkçası kasılırken zorlanmayacak karakterlerden bir tanesi Savaşçı ve Sura karakterleridir. Bunun sebebi şudur;

Sura için;

 • Büyülü Silah beceri eğitimi sayesinde çoklu saldırı yapabilir ve karşısındaki slotları rahatlıkla alt edebilir.
 • Aynı anda savunma ve saldırı yapabildiğinden ( Büyülü Keskinlik ve Büyülü Zırh ) rakibe yenilmesi zordur ve saldırı değerini güçlü şekilde yansıtır.
 • Büyülü Silah becerisi tamamen çoklu saldırıya yöneliktir diyebiliriz.

Savaşçı için;

 • Savaşçı kasılırken, eğer sağlam savunma itemi varsa Bedensel, eğer ki sağlam savunma itemi yoksa Zihinsel olmalıdır.
 • Zihinsel karakterin doğal olarak Güçlü Beden becerisi bulunur ve at üstünde hem çoklu saldırı yapabilir, hem de rakiplerine yüksek miktarda hasar vererek onları alt edebilir.
 • Evet, Zihinsel becerileri Bedensel becerilere göre biraz daha yavaş hareket etmesini sağlar fakat karakterin ayakta kalması da bir o kadar önemlidir.

Kasılmada Şaman ve Ninjalar biraz daha arka planda kalırlar. Çünkü çoklu saldırı yapabilme kabiliyetleri azdır. Evet, Ninja seri vurur fakat skilleri genel olarak çoklu saldırıya müsait değildir. Aynı şekilde Şaman da öyle. Aslında Şaman çoklu saldırı yapabilir fakat skillerinin saldırı değerleri, diğer karakterlere oranla biraz daha düşüktür. Şaman çok iyi savunma yapabilmektedir ve yanındaki karakterlere çok iyi savunma becerisi verebilmektedir.

Metin2 En İyi Karakter ( WS  )

Evet, sonunda karşılıklı savaşta hangi karakterin çok iyi olduğunu seçme konusuna geldik. Aslında bu çok zor bir karardır. En iyi karakteri seçme yerine karakterler üzerinde yorum yapmak daha doğru olacaktır. Metin2 TR oyununda ve Metin2 Pvp Serverler bölümünde değişiklik çok fazla görülmemektedir. Sadece Şaman için iki seçenek sunacağız.

Metin2 TR İçin

Metin2 TR’de ön plana çıkan belli karakterler vardır. Bunlar sırasıyla; Savaşçı, Ninja ve Sura karakteridir. Her karakter için ayrı ayrı yazalım.

Savaşçı

 • Genelde hem Zihinsel hem de Bedensel becerileri ile savaşa hazır bir karakterdir. Yani iki beceri ile de karşılıklı savaş yapılabilir.
 • Bu karakter seçilirken dikkat edilmesi gereken nokta şudur ki, karakterin itemleri ve beceri geliştirmesi çok pahalı olacaktır.
 • Geliştirildiği takdirde oyundaki en güçlü karakterlerden bir tanesi durumunda olacaktır çünkü itemleri ve beceri kitapları çok fazla bulunmaktadır.

Sura

 • Suranın karşılıklı savaşta sadece Karabüyü Becerisi ön plana çıkmaktadır. Büyülü Silah sadece kasılmada kullanılmaktadır.
 • İtemleri ve beceri kitapları Savaşçı karakterine oranla ucuzdur ve bulunabilir. Bundan dolayı gelişimi kolay olacaktır.
 • Efsunları ve itemleri doğru seçildiğinde çok yüksek hasarlar vererek rakibi alt edebilir. Sura aslında çok tehlikeli bir karakterdir.

Ninja

 • Ninja kullananlar genelde hem karşılıklı savaşta hem de kasılmada Yakın Dövüş becerisini kullanırlar.
 • Ninjanın da aynı şekilde Sura’da olduğu gibi beceri kitapları ucuzdur ve maliyeti düşük bir karakterdir.
 • Hızlı atakları bulunur fakat karaktere uygun efsunlar yapılmalıdır. Doğru kullanıldığında sadece Suikast becerisiyle karşıdaki rakibi alt ettiği görülmektedir. Suikast becerisinin en önemli özelliklerinden bir tanesi, arkadan yapıldığında yüksek hasar vermesidir.

Şaman

 • Metin2 en iyi karakter, listemizde aslında Şaman en başta olmalıydı fakat Metin2 TR oyununda Şaman itemleri, beceri kitapları ve efsunları pek değer görmez. Bundan dolayı iyi Şaman itemini bulmak diğer karakterlere nazaran zor olacaktır.
 • Eğer itemleri tamamlanabilirse, oyunda bu karaktere karşı savunma yapan çok az olduğundan neredeyse tüm karakterleri alt edebilir.
 • Beceri türü olarak savaşta İyileştirme becerisi kullanılmalıdır.

Metin2 Pvp Serverler İçin

Metin2 TR ve Metin2 Pvp Serverlerde Savaşçı, Ninja ve Sura karakterlerin genel olarak karşılıklı savaştaki özellikleri aynıdır. Bundan dolayı bu kısımda sadece Şaman karakteri ele alacağız. Diğer karakterler için Metin2 TR kısmına bakabilirsiniz fakat ondan önce Şaman kısmını dikkate almakta fayda var.

Aslında bu konumuzu Şamanlar için yazsak pek fena olmazdı. Metin2 en iyi karakter diye bir şey yoktur bize göre. Doğru kullanıldığında en iyi karakter, doğru kullanılan karakter olacaktır fakat Şaman karakterinde kimsenin görmediği bir ayrıntı mevcuttur. Oyunda kimse Şaman karakterini pek fazla takmaz. Bunun sebebi aslında açıktır. Genelde kutsama ve diğer beceriler için kullanılırlar.

 • Şamanlar doğru efsun yapıldığında özellikle Metin2 Pvp Serverlerde kolay bir şekilde item ve efsun yapılabildiğinden neredeyse tüm karakterleri alt edebilir.
 • Şamanlara karşı neredeyse hiçbir oyuncu savunma yapmazlar. Çünkü oyunda Şaman sayısı çok azdır.
 • Güçlü efsunlara sahip İyileştirme becerisine sahip bir şamanı neredeyse kimse alt edemez.

 

Metin2 en iyi karakter isimli konumuzun, Metin2 TR serverinde tartışılabilir fakat Metin2 Pvp Serverlerde en iyi karakteri Şamandır. Aslında tüm karakterler iyidir fakat oyunda zayıf nokta olarak kullanılabilecek tek karakter Şaman karakteridir. Oyunda Şamanlara karşı koruma efsunu yapan kaç tane oyuncu var ki? İşte bu yüzden Şamanlar gizli karakterlerdir ve sağlam efsun yapıldığında onları yenecek karakter sayısı çok azdır.

Metin2 en iyi karakter, isimli yazımızın sonuna geldik. Yorum yapmayı sakın unutmayın. Son olarak Metin2 Karakter Silme ( Kodu ve Sorunlar ) isimli yazımızda, Karakter Silme Kodu hakkında bilgi verdik ve sorunu olanlara çözüm önerilerinde bulunduk. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.