Metin2 Hangi Karakteri Seçmeliyim Savaşçı mı Sura mı ?

Metin2 ‘de şüphesiz en güçlü iki karakter deyince akla savaşçı ve sura gelir. Her iki karakteri de birbirinden ayıran temel farklılıklar vardır. Örneğin savaşçı, STR yani güç yeteneğine yönelik itemler dizmeliyken sura daha çok SP yani büyü ağırlıklı itemler dizmek zorundadır. Bu yazıda iki karakter arasındaki temel farkları ve yorumlarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Çünkü seçim yapmak mümkün değil, hangisi size uygunsa onu oynayın. Metin2 ‘de bütün karakterler doğru efsun ve ilerlemeler yapıldığında güçlü olabilir.

Öncelikle savaşçıdan başlayalım, bedensel ve zihinsel olarak ikiye ayrılırlar. Bedensel olanda büyülerle verdiğiniz hasar yerine daha çok düz olarak verdiğiniz hasar önemlidir ve bu yüzden hız da önemlidir. Hız ve combolar bedenselin vazgeçilmez iki yapıtaşıdır. İyi bir bedensel olmak istiyorsanız. Ortalama zarar, güç ve saldırı hızı gibi efsunlara ağırlık vermeniz faydanıza olacaktır.

Zihinsele geldiğimizde, olmazsa olmaz büyülerden güçlü beden ve ruh vuruşu çok önemlidir. Bu büyülere odaklanmak daha doğru olur. HP, STR ve DEX zihinsele katkı sağlayan önemli 3 statüdür. Zihinsel bedensele oranla savunma yönünden güçlü ve beceri hasarı yönünden daha avantajlıdır. Ancak düz vuruşlarda etkisiz elemandır. Beceri hasarı, güç, canlılık ve büyü hızı efsunlara yönelmek sizi güçlü bir zihinsel yapar.

Suraya gelirsek, karabüyü ve büyülü silah olmak üzere 2 çeşit yetenek grubu mevcuttur. Suralar için SP olmazsa olmazdır. Çünkü SP olmadan büyü yapamazsınız bu da sizin kaybetmenize yol açar. Karabüyüler, koruma, ateş hayaleti ve karanlık büyü sayesinde etrafındaki hedeflere çoklu saldırıları rahatlıkla yapabilirler. SP, HP ve DEX statülerine ve büyü hızı, zeka, beceri hasarı ve canlılık efsunlarına ağırlık verilirse gayet iyi bir karabüyü olabilirsiniz. Düz vuruşları zayıftır.

Son olarak büyülü silah, düz vuruşlarının yanında büyüleride gayet güçlü karakterlerdir. Tam dengede diyeceğimiz bir karakter tipi aslında. SP, STR ve HP statülerine ve ortalama zarar, saldırı hızı biraz fazla büyü hızı da az da olsa olacak şekilde, zeka ve güç efsunları ile gayet güçlü bir karakter ortaya çıkarabilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur.