Metin2 KDP nerden düşer? ( Kırmızı Demir Pala )

Metin2 KDP nerden düşer

Metin2 KDP nerden düşer, sorusuna cevap vereceğiz. KDP bildiğimiz üzere oyun içerisinde Kırmızı Demir Pala olarak biliniyor. Genelde yeni oyuncular bu silah hakkında pek bilgili olmasa da bu silah gerçekten çok büyük özelliğe sahiptir.

Kırmızı Demir Palanın en büyük özelliklerinden bir tanesi, Ortalama Zarar ve Beceri Hasarı efsunlarına sahip olmasıdır. Bundan dolayı bu silah çok önemlidir. Bu efsunlardan ilki olan Ortalama Zarar efsunu seri vuruşlarda verilen hasarı arttırmaktadır. Beceri Hasarı ise beceriler üzerindeki hasarı arttırmaktadır. Fakat işin kötü yanı, biri pozitif olduğunda diğeri negatif değer olmaktadır. Yani Ortalama Zarar +%5 üzerinde değer alırsa, Beceri Hasarı -%1 üzerinde değer almaya başlar. Genellikle sınır %5 değeridir ve biri %5 üzerine çıktı mı, diğeri -%1 değeri altına iner ve bu denge birbirini destekler.

Yani hem Beceri Hasarına ve Ortalama Zarara aynı anda sahip olamıyorsunuz. Şimdi fazla uzatmadan bu silahın nerden düştüğüne dair bilgi verelim.

Metin2 KDP nerden düşer?

Metin2 oyununda Kırmızı Demir Pala, yani KDP Seuryong Vadisinden düşer. Toplamda harita üzerinde 3 bölgede kesin olarak düştüğü bilinmektedir. Harita hemen aşağıda yer almaktadır.

Metin2 KDP Haritası
Metin2 KDP Haritası

Bu haritada gördüğünüz üzere toplamda 3 adet yer bulunmaktadır. Bunlardan ilki kırmızı bayrağa yakın bölgedir. İkincisi mavi bayrağa, üçüncüsü de sarı bayrağa ve Sürgün Mağarası girişine çok yakındır. Toplamda üç bölgenin olması, krallıklar arasında çok fazla rekabetin yaşanmaması içi yapılmış olabilir. Tabi ki bu durumun oyuna katkıları olacaktır ve oyuncular oyundan bezmeden Kırmızı Demir Pala yani KDP düşürebileceklerdir. Sonuç olarak oyunda toplamda üç farklı yerin olması oyundaki rekabet havasından bir nebze olsa yumuşatma sağlayacaktır. Kırmızı Demir Pala oyun içerisinde çok fazla önemli olduğundan her türlü seviyedeki oyuncunun kullanabileceği bir silahtır fakat çift el silah olduğu için sadece Savaşçı karakterler kullanabilmektedir. Bu durum diğer karakterlerin Dolunay Kılıcına yönelmesini sağlamaktadır. Dolunay Kılıcı da Kırmızı Demir Pala gibi önemlidir. Bundan dolayı oyunda bir denge yaratılmıştır. Bu denge çok iyi bir şekilde ayarlanmıştır.

 

Metin2 KDP nerden düşer, sorusuna cevap verdik. Yazımızı beğendiyseniz lütfen aşağıdan yıldız vermeyi unutmayın.

Son olarak Metin2 Kalkanlar isimli yazımızda, Metin2 oyunundaki tüm kalkanlar hakkında bilgi vermiştik. Yorumlarınızı bekliyoruz.