Metin2 nasıl oynanır?

Metin2 nasıl oynanır? Bugün bu sorunun cevabını vereceğiz.  Metin2, 2005 yılında faaliyete geçmiş bir çok oyunculu oyundur ve oyuncularının beğenisini çok iyi şekilde kazanmıştır. Oyuncuların beğenisini toplam 13 yıldır kazanmaya devam eden bu oyunun kullanıcı sayısı ciddi miktardadır.

Oyun içerisinde toplamda 3 krallık bulunmaktadır ve bu krallıkların oyuncuları birbirlerinden onay almadan birbirlerine saldırı düzenleyebilmektedirler. Metin2 oyununda, kendi krallığınızdaki oyuncuya onun onayı olmadan saldıramazsınız veya onu öldüremezsiniz. Eğer saldırıp onun ölmesine neden olursanız sıralama puanı kaybedersiniz. Bundan dolayı krallıklar arası savaşlar olabilmektedir. Kendi krallığınızdaki bir oyuncuyla savaşmak için, düello sistemini kullanarak savaşabilirsiniz. Tabi ki bu durumda onun onayını almanız gerekecektir.

Oyun hakkında sade bir açıklama yaptık. Artık asıl sorumuz olan; Metin2 nasıl oynanır, sorusuna cevap verelim.

Oyuna Kayıt ve İndirme Kısmı

Oyuna kayıt olmak için öncelikle metin2.org sitesine girmeniz gerekmektedir. Buradan kayıt olmanız gerekmektedir ve kayıt olduktan sonra oyunu indirmeniz gerekmektedir. Oyun inerken mail adresinize girerek gelen e-posta ile hesabınızı aktifleştirmeniz gerekecektir. Aksi takdirde oyna giriş yapamayabilirsiniz.

Oyun indikten sonra kurulum talimatlarını izleyerek oyunu kurun ve oyunu başlatın.

Oyuna Giriş

Oyun açıldığında karşınıza server yani sunucu listesi çıkacaktır. Oyunda birçok server yani sunucu bulunmaktadır. Bunların sayısı artıp azalabilir ( Azalmasının sebebi, sunuculardaki karakterlerin farklı sunucuya aktarılmasıdır, bu durumlarda 2 sunucunun oyuncusu tek sunucuda oyuna devam etmektedirler. Bu birleştirmeler nadir görülmektedir fakat olağandır. ).

Metin2 nasıl oynanır? Oyunu oynamak için sunuculardan bir tanesini seçmeniz gerekecektir. Sunucunuzu seçtikten sonra artık sadece o sunucuda oynamalısınız. Yani farklı sunucuya girerseniz, oluşturduğunuz karakteriniz orada olmayacaktır. Oyuna yeni başlayan oyuncular genelde ilk sunuculara alınmaktadırlar. Eski sunucularda rekabet oranının fazla olması nedeniyle yeni oyuncuların fazla zorlanmaması için genelde yeni oyuncular için ilk sunucular açık tutulmaktadır ( Yeni kayıt olanlara flitre uygulanabilmektedir. Yani her sunucuyu seçemeyebilirsiniz. Sunucu seçimi pek fazla problem edilecek bir durum değildir. Sunucuyu seçtikten sonra artık sürekli olarak o sunucuya giriş yapabilirsiniz. ).

Sunucu seçiminin ardından siteden kayıt olurken kullandığınız bilgileri girerek oyuna giriş yapmanız gerekmektedir. Bu bilgiler mail adresinize de gönderilmektedir. Eğer giriş yapamıyorsanız mail adresinize bakarak da bilgilere erişebilirsiniz.

Krallık Seçimi

Oyuna giriş yaptıktan sonra sizden krallık seçimi yapmanız istenecektir. Toplam 3 krallık bulunmaktadır. Oyun içerisindeki renkleri ile tabir edildiği üzere; Mavi, Kırmızı ve Sarı krallıklardır ( Seçim esnasında renkleri fark edeceksinizdir. ). Genelde en çok oyuncu sırasıyla; Mavi, Kırmızı ve Sarı krallıkta bulunur. En çok oyuncu Mavi krallıkta bulunur. Genelde en az oyuncu Sarı krallıkta bulunmaktadır. Krallık seçtikten sonra karakter seçim ekranı karşınıza gelecektir.

Karakter Seçimi

Krallık seçiminin ardından karakter seçim ekranına yönlendirilirsiniz. Bu kısımda kız ve erkek karakter seçenekleriyle toplamda 5 farklı karakter arasından seçim yapmanız istenecektir. Kız ve erkek karakterin herhangi bir olumlu ve olumsuz yanı bulunmamaktadır. Yani karakterlerde kız ve erkek arasında fark yoktur. Sadece fiziksel görünüş değişmektedir.

Sizlere sırasıyla; Savaşçı, Ninja, Sura, Şaman ve Lycan karakterleri sunulacaktır. Bu karakterler hakkında bilgi verelim.

Karakterler Hakkında Bilgi

5 karakter hakkında sizlere kısa şekilde bilgi vereceğiz.

Savaşçı

Savaşçı oyun içerisinde en çok tercih edilen karakterlerden bir tanesidir. Yakın dövüş yapan bir karakterdir. Çift el silah taşıyabilen tek karakterdir. Çift el silahların vuruş hızları yavaştır fakat hasarları yüksektir. Savunma ve saldırı yapabileceği iki tip beceri seçeneği mevcuttur. Bu iki beceriden bir tanesini seçmeniz gerekecektir. Saldırı için Bedensel, Savunma için ise Zihinsel beceriler seçilmelidir.

Ninja

Ninja oyun içerisinde hızlı atak yapması ile meşhurdur. Oyun içerisinde yay ve ok kullanabilen tek karakterdir. İki tip becerisi mevcuttur. Uzak dövüş yani yay ile ilgili becerisi mevcuttur ve yakın dövüş becerisi mevcuttur. Hangi beceriyi seçerse seçsin, hem ok hem de yakın dövüşte kullandığı hançeri aynı anda kullanabilir.

Sura

Sura, büyülerin karakteri diyebiliriz. Büyülü saldırılarda etkin rol oynayan karakterlerden bir tanesidir. Aynı anda saldırı ve savunma yapan Büyülü Silah isminde beceri seçeneği bulunmaktadır. Bunun dışında Karabüyü beceri seçeneği de vardır ve karşılıklı savaşlar için çok fazla kullanılmaktadır.

Şaman

Şaman oyunda en az kullanılan karakterlerden bir tanesidir. Genellikle beceri türü grup savunmasına yönelik olduğundan oyunda ekstra karakter olarak kullanılır. Becerileri ile yanındaki dostlarına beceri desteği verebilir ve onları koruma altına alabilir.

Lycan

Lycan, oyuna son 2-3 yıldır katılan bir karakterdir. Bu karakterin kendine özel silah ve zırhları bulunur. Toplu saldırı yapabilir ve rakibini toplu saldırı yaparak alt edebilir. Bu karakterin de iki tür becerisi vardır.

Karakter seçiminizi yaptıktan sonra oyuna başla diyerek oyuna giriş yapabilirsiniz.

Oyunun Amacı

Metin2 nasıl oynanır, isimli konumuzun en önemli kısmına geldik. Oyuna ilk girdiğinizde sizlere karakterinize uygun bir silah verilir ve bu silahla avlanmanız istenir. Her avladığınız yaratık için sizlere tecrübe puanı verilir ve bu tecrübe puanı seviyesini her %100 yaptığınızda 1 seviye atlarsınız. Oyunun şu anki seviye sınırı 120 seviye şeklindedir.

Her öldürdüğünüz canavar, patron ve metin taşı için şansa bağlı olarak sizlere para ve eşya düşebilir. Düşen eşyaları “z” tuşu ile yerden alabilirsiniz. Silahınızı, zırhınızı ve diğer ekipmanlarınızı köyde bulunan “Demirci” isimli npc ( görevli ) aracılığı ile yükseltebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey eşyayı envanterden alıp görevlinin üzerine sürüklemek olacaktır. Belli bir para yani yang karşılığında yükseltme işlemini yapabilecektir. Yükseltme yapılırken başarısız olma ihtimali bulunmaktadır. Başarısız olması durumunda eşyanız yok olur ve bir daha gelmez.

Yükselttiğiniz her ekipmanınızın +9 seviyesine kadar yükselebileceğini unutmayın. Ekipmanınız ne kadar yüksek seviyede olursa o kadar güçlü olursunuz. Yapmanız gereken, oyunda seviye yükselterek en iyi ekipmanları elde etmek ve oyunda güçlü kalmak.

Umarız yazımızı beğenmişsinizdir. Metin2 nasıl oynanır, isimli yazımızın sonuna geldik. Eğer yazımızı beğendiyseniz lütfen aşağıdan yıldız verin ve yorum yapmayı unutmayın.

Son olarak Metin2 Oyunu Başlat Diyorum Açılmıyor [Çözüm] isimi yazımızda “Metin2 Oyunu Başlat Diyorum Açılmıyor” sorunu ile ilgili çözüm sunmuştuk. İyi ve keyifli oyunlar dileriz.