Metin2 Oyunu Başlat Diyorum Açılmıyor [Çözüm]

Metin2 Oyunu Başlat Diyorum Açılmıyor

Metin2 oyunu başlat diyorum açılmıyor, diyorsanız bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Genelde oyunu başlat dediğinizde açılmamasının bir çok nedeni olabilir. Bundan dolayı sizlere detaylı bilgi vereceğiz.

Öncelikli olarak oyunu başlatmadan önce bilgisayarınızdaki tüm sürücülerin özellikle ekran kartı sürücüsünün güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer sürücüler güncel değilse zaten bu problemin başlangıç kaynağı olabilir. Genelde bu tür hataların ilk nedenlerinden bir tanesi sürücü olmaktadır. En büyük nedenlerinden bir tanesi de oyun içi dosyaların bozuk olmasındandır. Metin2 biliyorsunuz ki geniş oyuncu kitlesine sahip bir oyundur ve dosyaları gerçekten profesyonel şekilde yazılmıştır. Tek bir dosyada oluşacak hata oyunun büyük bir kısmını etkileyecektir.

Sizlere sorunun çözümünü maddeler halinde aktarmaya çalışalım.

“Metin2 Oyunu Başlat Diyorum Açılmıyor” Hata Çözümü

Evet, bu konu ile ilgili yapmanız gerekenler aşağıda sıralanmıştır.

  • Öncelikli olarak ekran kartınızın sürücülerinin güncel olduğunu kontrol edin.
  • Bunun dışında Microsoft yani işletim sistemi güncellemelerinizi kontrol edin. ( Windows Update kullanarak yapabilirsiniz. )
  • Bunun dışında Görev Yöneticisini açarak Metin2 ile alakalı tüm görevleri sonlandırın. ( iprotect.exe, metin2.exe, Metin2.bin, gamemon.des, gamemon64.des )
  • Sürücülerde ve işletim sisteminde sorun yoksa, sitemize bulunan “Metin2 Temiz Pack indir” isimli yazımızdaki pack klasörünü indirin ve Metin2 klasörünüzün içine atın. Genelde bu tür sorunların en büyük nedeni pack klasörünün bozulmasından kaynaklanabilir. Bu dosyayı indirin dememizin en büyük nedeni ise fazla zaman kaybetmemeniz içindir. Oyunu tamamen indirmeye kalkarsanız zaman kaybedebilirsiniz.
  • Yukarıdaki pack klasörünü Metin2 klasörünüzün içerisine attıktan sonra sorun yüksek ihtimalle çözülecektir.
  • Çözülmemesi durumunda geriye kalan tek şey oyunun tamamını kaldırıp yenide yüklemek olacaktır.
  • Oyunu silip yüklediğinizde sorun kesinlikle çözülecektir.
  • Oyunu sitemizden hızlı şekilde indirmek için Metin2 indir Gameforgesiz ( Yüksek Hızlı 17.01.2018 ) isimli konumuza göz atabilirsiniz.

 

Metin2 oyunu başlat diyorum açılmıyor, isimli konumuzun sonuna geldik. Eğer konumuzu beğendiyseniz lütfen aşağıdaki yıldızlardan oy veriniz. Bunun dışında, son olarak açtığımız Metin2 en iyi karakter hangisi ( Pvp – TR – WS ) isimli konumuza göz atmak isterseniz, bağlantıyı kullanabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar dileriz.