Metin2 Pvp Server Nasıl Kurulur ?

Metin2 Pvp Server Nedir ?

Metin2 Pvp serverlar resmi serverdan bağımsız tamamen özel kişiler tarafından kurulmuş ve yönetilen serverlardır. Metin2’nin kodlarının sızdırılmasından sonra sayıları gittikçe artan pvp serverlar, Gameforge tarafından engellenmek iste de atılan adımlar maalesef bunu engelleyememiştir. Pvp serverlar resmi Metin2’den sıkılanlar için ciddi bir tekel haline gelmiştir.

Metin2 Pvp Server Kurulumu

Pvp server hakkında bu kadar bilgi verdikten sonra asıl konumuza geçelim. Pvp server kurmak  biraz paranız varsa sanıldığı kadar zor bir süreç değildir. Bir pvp serverın kurulabilmesi için öncelikle bir sunucuya ihtiyaç vardır. Bunun için Metin2 sunucu sağlayan bilişim firmalarıyla çalışabilirsiniz. Tek satır kod yazmadan bu sayede sunucunuzu kurabilirsiniz. Yaptığınız firma seçimi çok önemlidir. Ucuza kaçmamanız sizin için iyi olacaktır aksi takdirde kopmalar ve oyun içinde lag yaşamanız olasıdır. Bu da oyuncu kaybetmenize yol açacaktır. Deneyimli ve uygun fiyatlı firmaları tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Server kurulumunun şüphesiz en önemli aşamalarından biri de files seçimidir. Son dönemler Emek, Orta, VSLik, Saltanat tipi Lycanlı Lycansız seçenekleri ile birçok files piyasaya sürülmüştür. En uzun soluklu serverlar emek tipi serverlardan çıkar ama bu serverlara oyuncu çekmek çok zordur. Eğer kısa zamanda çok oyuncuya ulaşmak istiyorsanız VSlik server açabilirsiniz. VSlik serverlar son dönemlerde oyuna emek vermekten bıkanlar ve itemini diz vsni at mantığında olanlar için iyi bir seçenektir. Bu kitlenin de çoğunlukta olduğunu düşünürsek eğer reklama ayıracak bir bütçeniz yoksa tercih edebileceğiniz bir tiptir ama emek server kadar size getirisi hiçbir zaman olmaz verilen emek az olduğu için oyuncuların kalıcılığı daha az olur. Bunun yanı sıra seçimde en dikkat edilecek hususlardan biri de bu fileslerin sorunsuz ve açıksız olmasıdır. Ucuz fiyatlı bir bilişim tercih ettiğinizde belki hevesinizi alırsınız ama maalesef oyuniçinde bir sürü hata ile başbaşa kalırsınız. Bunun için piyasada bilenen firmaları tercih edin. Mutlaka varsa müşteri şikayetlerini inceleyin bu size fikir verecektir.

Değinmek istediğim diğer konu ise web paneldir. Yani oyuncuların oyuna girmeden önce ilk karşılaştığı websitesi bir bilişim firması ile anlaştığınızda size en az 10 adet farklı tasarım seçeneği sunulacaktır. Bu seçeneklerden oyuncuların Kayıt ol butonunu ve oyunu indir butonunu en rahat görebileceği sade tasarımları tercih edin. Karışık içinden çıkılmaz tasarımları kullanmayınız. Çoğu serverda kullanılan genel tasarımlardan kullanırsanız oyuncu zaten paneli daha önce gördüğü ve bildiği için rahatlıkla kullanabilecektir.