Metin2 Reload q kodu ne işe yarar?

Metin2 Reload q kodu, diğer adıyla quest yenileme kodu denebilir. Aslında bu kodun genel amacı oyun sistemini stabil bir şekilde çalıştırmak ve güvenliği sağlamaktır. Güvenliği neden sağladığına dair ayrıntılara değineceğiz fakat öncelikle bu kodun genel olarak nerelerde ve nasıl kullanıldığına değinelim. Öncelikli olarak kodu kullanabilmemiz için bir Game Master yani oyun içerisinde tabir edildiği şekilde ( GM ) hesabına sahip olmamız gerekecektir. GM hesapları genelde Pvp serverlarda kullanılmaktadır ve genelde bu kodlar Private Serverlar için sıkça kullanılmaktadır. Bu kodu oyunda yaptığınız quest değişikliklerini oyuna yansıtmak için kullanırsınız.

Oyun içerisinde quest dosyalarında acil düzenleme gerektirecek durumlar olabilir. Bu durumları oyuna hızlı bir şekilde en etkin şekilde yansıtmak için bu kod kullanılır. Quest dosyaları oyunun ekstra eklenti dosyalarıdır diyebiliriz. Bu dosyalar bizim plugin olarak adlandırdığımız dosyalara benzer. Bunlarda değişiklik yaptığımızda oyun eğer aktifse, oyuna hemen yansıma durumu olmaz. Oyunu hızlı bir şekilde yenilemek ve oyuna değişiklikleri yansıtmak istersek bu kodu kullanırız ve anlık olarak bu kod sayesinde oyuna quest yansıması yapılır.

Sonuç olarak;

  • Metin2 reload q kodunun kullanılmasının amacı Quest dosyalarında yapılan değişikliği anlık olarak oyuna yansıtmaktır.
  • Zaman tasarrufu sağlar, oyunu rebootlamanız gerekmez.
  • Ek olarak oyun içerisinde çok fazla oyuncu varsa ve ram içerisinde çok fazla veri birikmişe, bu kod sistemin çok fazla işlem kullanmasına neden olur ve aşırı yükleme olması durumunda oyunun kanalları düşebilir. Bu kodu kullanırken sunucunuzun yeterli olup olmadığını gözden geçirin veya ona göre önlem alın. Oyun kanallar düştüğünde oyuna reboot atarak oyunu tekrar aktif hale getirmeniz gerekecektir.
  • Yaptığınız değişiklikten sonra oyun kapanır ve bir daha açılmazsa değişikliklerinizi kontrol etmeniz gerekecektir.

Umarız yazdığımız bu yazı işinize yaramıştır. Daha fazlası için sitemizde gezinebilir ve daha faydalı bilgiler elde edebilirsiniz. İyi oyunlar dileriz.

Son olarak Metin2 7x Hilesi, Mod Güncel Exp Botu ( TR + Steam ) 01.11.2017 isimli yazımızda Metin2 7x Hilesi‘ni sizlerle paylaşmıştık. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.