Metin2 Sistem Gereksinimleri 2017 – 2018

Metin2 sistem gereksinimleri

Metin2 sistem gereksinimleri, çok fazla talep edilen bir konudur. Özellikle bilgisayarı düşük sisteme sahip olan arkadaşlarımız Metin2 minimum sistem gereksinimleri hakkında bilgi almak istemektedirler. Bu konumuzda sizlere en düşük sistem gereksinimi ile nasıl bir oyun oynarsınız, ortalama bir sistem nasıl olmalıdır, sorularına cevap vereceğiz. Öncelikli olarak oyun yönetiminin vermiş olduğu şablonu inceleyelim.

Metin2 Minimum ve Maximum Sistem Gereksinimleri

metin2 sistem gereksinimleri
metin2 sistem gereksinimleri

Minimum: Yukarıda gördüğümüz üzere minimum olarak 1.8 Ghz işlemci, 1 Gb ram, 64 Mb ekran kartı ve  3 Gb disk yeri talep ediliyor. Bu sistem gereksinimleri ile oyuna giriş yapmanız mümkündür fakat oyun tam olarak istediğiniz gibi bir performans vermeyebilir. 1 Gb ram ve 64 Mb ekran kartı ile iki tane oyun açmanız çok zor olacaktır. Yani yan karakter açıp kasmanız ve oynamanız sizi zora sokacaktır. En az 2 Gb ram, ki 2 Gb bile yetmeyebilir. Bundan dolayı ram miktarını ve ekran kartının boyutunu yüksek tutmakta fayda var.

Tavsiye edilen: Tavsiye edilen olarak gösterilen sistem görüntüsünde de yeterli ram görünmemekte. Eğer birden fazla karakter oynayacaksanız bu yeterli olmayacaktır fakat tek karakter için yani aynı anda birden fazla oyun açmayacaksanız 2 Gb ram yeterde artar. 3.0 Ghz bir işlemci, 2 Gb ram ve 512 Mb ekran kartı iki tane oyunu açmak için sizlere yardımcı olacaktır fakat isteğinizi ne kadar karşılar orası tartışılabilir.

Eğer birden fazla oyun oynayacaksanız bizim tavsiyemiz aşağıdaki gibidir.

Tavsiye ettiğimiz sistem:

  • Minimum 4 Gb Ram
  • Minimum 2 Gb Ekran Kartı
  • Minimum 2.4 Ghz Dual Core İşlemci
  • Minimum 5 Gb Hafıza

Yukarıdaki sistem sayesinde 2 tane Metin2 oyununu çok rahat şekilde oynayabilirsiniz. Hatta bu sayıyı 3 oyuna dahi çıkarabilmeniz mümkün olacaktır fakat 4. oyundan sonra işler biraz bozacaktır çünkü ram miktarı buna yeterli imkan tanımayacaktır. Çok fazla oyun açmak isterseniz 8 Gb ram önerimizdir. Eğer 5-10 oyun açmak isterseniz 16 Gb ram anca yetecektir fakat bu durumda ekran kartı ve işlemci için de bir miktar yükseltme yapmanız gerekecektir.

Metin2 sistem gereksinimleri hakkında bilgi verdik. Eğer yazımız hoşunuza gittiyse lütfen aşağıdaki kısımdan oy veriniz. Daha fazla bilgi için sitemizin diğer bölümlerini ziyaret edebilirsiniz.

Son olarak Metin2 lonca simgeleri indir 2018 ( 160 Adet – 16×12 ) isimli yazımızda, Metin2 lonca simgeleri paylaşımı yaptık. Vermiş olduğumuz bağlantıdan konuya giderek, 16×12 boyutlarında 160 adet lonca simgesini indirebilir ve kullanabilirsiniz.