Metin2 Siyah Ekran Hatası [Çözümü]

metin2 siyah ekran hatası

Metin2 siyah ekran hatası çok fazla can sıkan hatalardan bir tanesidir. Özellikle oyuncuların hatayı çözmek için oyun klasörünün tamamını silip oyunu tekrar yüklemek istemelerine neden olur ve oyun yüksek boyutta olduğu için genelde oyuncuların karşılaşmak istemediği bir hatadır fakat bugün sizlere oyunu silmeden bu hatanın çözümünün nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Özellikle oyunu silmeden çözüm paylaşımı yapan neredeyse yok. Bundan dolayı sizlere bu yazıyı paylaşmanın faydalı olacağını düşündük. Aşağıda vereceğimiz adımları teker teker uygularsanız, Metin2 siyah ekran sorunu diye bir şey kalmayacaktır.

Bu işlemleri yaparken oyunun kapalı olup olmadığını kontrol edin. Bu sorunu çözmek için oyunun kapalı olması gerekmektedir.

Metin2 Siyah Ekran Çözümü

  • Oyuna giriş yapın. Ekranın kararıp kararmadığını tekrar kontrol edin. Eğer ekran kararmaktaysa oyunu görev yöneticisi ile sonlandırın.
  • Ardından Metin2 klasörünüzü açın.
  • Metin2 klasörünüzü açtıktan sonra içerisinde “_int_pyc” şeklinde bir dosya olacaktır.
  • Bu dosyayı silelim. ( Dosya silinmiyor ise; (Başka uygulama tarafından kullanılıyor hatası alıyorsanız oyunu kapattığınızdan emin olun.) bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ardından işlemi tekrarlayın.
  • Dosyayı sildikten sonra oyuna tekrar giriş yapalım.
  • Sorun çözülecektir. Sorun temel olarak bu dosyadan kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı bu işlemlerden sonra kesin olarak çözüm sağlayacaksınız.

 

Çözümümüzün sonuna geldik. Yukarıdaki maddeleri uygulayarak sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz. Eğer yukarıdakileri uygulamanız durumunda hatayı çözemezseniz ekran kartı sürücülerinizi kontrol etmenizde fayda var. Eğer bunları yaptıktan sonra sorununuz çözülmezse oyunu baştan yüklemeniz gerekecektir.

Son olarak Metin2 Kostüm Kodları isimli konumuzda, Metin2 Kostüm Kodları hakkında bilgi verdik. Daha fazlası için sitemizin diğer bölümlerini ziyaret edebilirsiniz.