Metin2 Sunucuya Bağlanırken Hata ( Çözümü )

Metin2 Sunucuya Bağlanırken Hata

Metin2 Sunucuya Bağlanırken Hata, sıkıntısının çözümünü sizlere anlatacağız. Özellikle son zamanlarda oyuncuların en çok karşılaştığı problemlerden bir tanesidir. Son zamanlarda artması sebebiyle sizlere destek olacağız.

Bu hata oyun içerisinde alınan bir hatadır ve oyuna giriş yapmadan önce alınmaktadır. Bu hatanın temel sebebini açıklayacak olursak, bağlantı hatasıdır. Yani bu hata bağlantı hatası sebebiyle meydana gelir. Bu hatanın birçok sebebi olabilir fakat Metin2 sunucuya bağlanırken hata hatası alıyorsanız kesinlikle ama kesinlikle bir bağlantı hatası bulunmaktadır. Bu bağlantı hatası sizden de karşı taraftan da kaynaklanıyor olabilir. Yani oynadığınız oyunda da problem olabilir. Bundan dolayı net bir çözüm üretmek için tüm çözüm yollarını sizlere sırayla anlatacağız.

“Metin2 Sunucuya Bağlanırken Hata” Hatasının Çözümü

Bu hatanın çözümü için aşağıdakileri tek tek uygulamanız gerekmektedir ve her maddeyi doğru şekilde uyguladığınızdan emin olmanız gerekir.

Oyunun Kapalı Olmadığından Emin Olun

  • İlk olarak bağlanmaya çalıştığınız oyunun kapalı olup olmadığından emin olun. Oyunun bir internet sitesi varsa, internet sitesine bağlanın ve açık olup olmadığını kontrol edin. İnternet sitesinde sorun yoksa sosyal medya hesaplarına ve foruma göz atın. O anda sizin dışınızda oyunda oyuncunun olup olmadığından emin olun. Eğer oyunun açık olduğundan eminseniz yani oyun bakımda değilse bir sonraki çözüm yolunu izleyin. Eğer oyun bakımda veya kapanmışsa, aldığınız hata oyuna bağlanamadığınızdan dolayı sizlere gösterilmektedir.

İp Ban İhtimalini Değerlendirin

  • Oyun açıksa, diğer oyuncular oyunu anlık olarak oynayabiliyorsa ve bu hatayı sadece siz alıyorsanız problem sizden kaynaklıdır. Yüksek ihtimalle oyuna bağlantı kurmaya çalışırken sisteminiz tarafından oyuna girişiniz engelleniyordur. Bir ihtimal daha var; bu ihtimal çok düşük olsa da bazı oyun sistemleri “ip ban” tekniği ile çalışır. Yani ip adresiniz oyun tarafından banlandığında bu hatayı alabilirsiniz. İp adresiniz, oyunda spam yaptığınızda banlanabilir. Oyunda sürekli olarak art arda genel pencereden yazı yazmanız da ip ban yemenize neden olabilir. İp ban almışsanız yapmanız gereken tek şey ( sabit ip kullanmıyorsanız ) modeminizi yeniden başlatarak ( fişini çekip takın ) ip adresi değişikliği yapmak olacaktır. İp adresinizi değiştirdiğinizde bu problem devam ediyorsa, artık sorunun çok yüksek ihtimalle bilgisayardan veya ağınızdan kaynaklandığının göstergesidir.

Bilgisayar Sisteminizi Kontrol Edin

  • Öncelikle bilgisayarınızın oyunu engellemediğinden emin olun. Bilgisayarınızdaki tüm antivirüs, güvenlik duvarı gibi uygulamaları devre dışı bırakın. Bu kısım çok önemlidir. Oyunu engelleyen bir program varsa, bu programı devre dışı bırakmayana kadar oyuna bağlantı kuramazsınız. Bundan dolayı bu işlemi yaparken titiz bir çalışma sürdürün. En ince ayrıntısına kadar bilgisayarınızda bulunan programları kontrol edin. Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve oyuna giriş yapmayı deneyin. Yukarıdaki işlemlerin tamamını doğru şekilde uyguladığınızda Metin2 sunucuya bağlanırken hata sorunu ile karşılaşmanız neredeyse olanaksızdır.

Bir İhtimal Daha

  • Eğer yukarıdakileri uyguladığınız halde bu hatayı almaya devam ediyorsanız bir ihtimaldir ki, internet sağlayıcınız veya oyunun DNS servis sağlayıcısı sizin bölgenize bağlantıyı doğru sağlayamıyordur. Bu konuda yapacağınız tek şey, oyun yönetimi ile iletişime geçmek olacaktır. Size gerekli yönlendirmeleri onlar sağlarlar.

Bizim anlatacaklarımız bu kadar. Sorunun çözümü için kullanacağınız tüm teknikleri ayrıntılı şekilde anlattık. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edebilir, geri dönüş yapmak isterseniz iletişim formu kullanarak görüş ve bildirilerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Son olarak Metin2 At Görevleri isimli konumuzda, Metin2 At Görevlerinin tamamı hakkında bilgi vermiştik.