Metin2 Tarzı Oyunlar

metin2 tarzı oyunlar

Metin2 tarzı oyunlar, gerçekten çok fazla merak edilenler arasında. Bizler de bugün bu tür oyunlara göz atacağız ve sizlere bu oyunlar hakkında bilgiler vereceğiz. Toplamda 5 adet Metin2’ye benzer olarak derlediğimiz oyunumuz var bu oyunlar Metin2 tarzı oyunlar kategorisine girmekte. Bu oyunların tamamı online ve tamamı karşılıklı savaş oyunları.

Karakter geliştirme ve açık dünya oyunları arasındaki listemizin ilk oyunu Knight Online!

1-) Knight Online

Knight Online
Knight Online

Döneminin en önemli ve en sevilen oyunları arasında yerini neredeyse zirvede tutmuştur. Özellikle grafikler anlamında döneminin liderleri arasında yer alan bulan ve bu liderliği uzun süre boyunca elinde tutan Knight Online, şu anda da ciddi bir oyuncu kitlesine sahiptir. 2002 yılında piyasaya sürülmesine rağmen 2018 yılında hala oynanmaktadır. Karakter geliştirme ve item geliştirmeye açık olan bu oyun, Metin2 tarzı oyunlar, listemizde ilk sırada!

2-) İstanbul Kıyamet Vakti

istanbul kıyamet vakti
istanbul kıyamet vakti

İstanbul Kıyamet Vakti, listemizin 2. sırasında! Bu oyunun en önemli özelliklerinden bir tanesi de Türk yapımı olması ile dikkat çekmesidir. Son zamanlarda adını pek duyamasak da, uzun zaman Türkiye’de bir numaralı oyun haline gelmiştir. Sistemi Metin2 ile çok benzerdir ve karakter geliştirme, görev gibi özelliklerin birçoğu Metin2 ile neredeyse aynıdır. Bundan dolayı Metin2’ye benzeyen oyunlarda ikinci sırayı almaktadır. Oyun 2004 yılından bu yana geliştirilmektedir ve dediğimiz gibi, tamamen Türk yapımı bir oyundur. Grafikleri pek fazla olumlu not alamasa da oyun sistemi oyuncuların beğenisini kazanmıştır.

3-) 4Story

4story
4story

4Story, İngilizce anlamından çevirecek olursak “Dört Hikaye” anlamına gelmektedir. Oyunun en belirgin özelliklerinden bir tanesi de grafiklerinin Knight Online grafiklerine çok benzer olmasıdır. Oyun yine Metin2’de olduğu gibi karakter ve item geliştirmeye açık bir oyundur. Metin2’de olduğu gibi toplamda 3 imparatorluğu bulunan bu oyunun Metin2’ye benzer yanları çok fazladır. Zaten oyunun firması Metin2 dağıtım firması olan GameForge’dir. Bu kadar benzerliğin tesadüfi olması zaten beklenilemezdi.

4-) Silkroad Online

silkroad online
silkroad online

Silkroad Online oyununun Metin2’ye en benzer yanı oyunun grafikleridir. Joymax tarafından geliştirilmiş olan bu oyun Avrupa ve Asya’da 250 milyon oyuncu kitlesi vardır. Oyun diğer oyunlar gibi karakter geliştirmeye açık bir oyundur. Envanter sistemi ve kısayol sistemleri Metin2 oyununa çok benzemektedir. Bundan dolayı oyunu seveceğinizi, yabancılık çekmeyeceğinizi düşünüyoruz.

5-) Karahan Online

karahan online
karahan online

Karahan Online, Metin2, Knight ve Silkroad karışımı bir oyundur diyebiliriz. Giriş ekranı Metin2 oyununa çok fazla benzemekle birlikte, görev sistemleri de bu şekildedir. Silkroadda bulunan kısayol panellerinin çok büyük bir kısmı bu oyunla benzerdir. Grafikler de Knight ile karşılaştırılabilir diyebiliriz. Bu konuda yabancı kalmayacağınız oyunlardan bir tanesidir. Mayngames tarafından geliştirilip piyasaya sürülen bu oyunun oyuncuları şu anda bile çok fazladır.

 

Metin2 tarzı oyunlar, yazımızın sonuna geldik. Eğer beğendiyseniz lütfen yorum yapıp aşağıdan yıldız vermeyi unutmayın. Görüşlerinizi ve isteklerinizi bizimle paylaşmak için İletişim sayfamız aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Son olarak Metin2 General Yerleri isimli yazımızda Metin2 General yerleri hakkında bilgi vermiştik.