MINECRAFT PE BILINMEYEN OZELLIKLERI

MINECRAFT PE BILINMEYEN OZELLIKLERI

Minecraft PE versiyonunda PC versiyonuyla ortak özellikler olduğu gibi farklılıklar da bulunmakta ve bazı oyun severler PC versiyonunda aradıkları özellikleri PE versiyonunda bulamamaktadır. Bu yazıda da farklılıklara ya da oyunda öne çıkmamış detaylara değinelim. MINECRAFT PE BILINMEYEN OZELLIKLERI

CEHENNEM (NETHER REACTOR)

PC versiyonunda olup da PE versiyonunda aynı şekilde bulunmayan özelliklerden bir tanesi, oyun severlerin cehennem adını verdikleri The Nether. Bu kısım aslında PE versiyonunda var ancak farklılık şu ki, ayrı bir dünya olarak karşılaşmıyoruz. Buraya ulaşabilmek için bir reaktör kurulması gerekiyor. Bu reaktörün kurulmasından sonra, reaktörün etrafında Minecraft cehennem taşlarından oluşan kule ortaya çıkıyor. Oyuncu da bu sırada kulenin içinde kaldığı için, bir anda ortaya çıkan cehennemdeki canavarlarla karşı karşıya kalıyor. Aynı zamanda savaşırken bir yandan da etraftaki eşyaları toplamak zorundasınız.

Cehennemi kurmak için; bir sürü madene ihtiyaç vardır. Reaktör için gerekenler; dört adet block of gold, 14 adet taş fakat işlenmemiş olmalı, ve bir adet de Nether Reactor Core’dur. Çalışma masanızı kullanarak taş haricindeki diğer şeyleri yapabilirsiniz. Taşları da yer altından elde edebilirsiniz. Unutmamanız gereken bir şey var ki, reaktörü evinizden uzak bir yere kurmanız şart, çünkü kule ortaya çıktığınızda eviniz zarar görebilir hatta yıkılabilir.

PLAY ON REALMS VE CANAVARLAR

Bu kısım PE versiyonunda çalışmıyor. Aslına bakıldığında PE versiyonunun tam olarak PC versiyonunu yansıttığını söylememiz güç, detaylı güncellemelere ihtiyaç var. Realms kısmı da, aslında gerçek anlamda Minecraft multiplayer (çoklu oyuncu)olarak oyunu oynayabilmemiz için kurulmuş bir sistem ancak sadece Monjang hesabı açılabiliyor. Bu hesapla da sisteme giriş yapıldığında Realms kısmının test aşamasında olduğunu gelen mesaj sayesinde öğrenebiliyoruz.

Canavarlarla savaşmak, oyuncular için oldukça zor ve herkes bunun kolay bir yolu olup olmadığını merak ediyor. Bunu yapabilmek için oyunun ayarlar kısmında bazı düzenlemeler yapmanız gerekiyor. Ayarlar kısmında difficulty kısmını kapatırsanız oyunda özellikle geceleri olmak üzere bir daha canavarlarla karşılaşmazsınız. Eğer canavarlarla az da olsa savaşmak istiyorsanız, difficulty kısmını az da olsa açık bırakmalısınız.