MINECRAFT PE SURVIVAL MODU

MINECRAFT PE SURVIVAL MODU

MINECRAFT PE SURVIVAL MODU içinde ev yapma işini hallettikten sonra diğer aşamalara bakalım;

MINECRAFT PE SURVIVAL MODU AŞAMALARI

Yatak: Bu aşamada, etrafta koyun bulmanız ya da araştırmak için gezintiye çıkmanız gerekecektir. Koyun gördüğünüzde öldürüp yünlerini toplayarak yatak yapabilirsiniz. Koyun öldürmek için, oyunda koyunların üzerine dokunuş yapmanız gerekir. Çalışma masanızı, yün ve odunları kullanarak yatağınızı yapmalısınız.

– Yemek: Bu etap PC versiyonundan farklı olarak henüz Minecraft PE versiyonu içinde görülmüyor. Fakat şöyle bir ayrıntı var; oyunda can kaybederseniz yemek ihtiyacı duyuyorsunuz.

– İş Aletleri: Oyunda bu aletlere sahip olmak ve nasıl faydalanabileceğini bilmek çok önemlidir. İş aletlerinden bahsetmek gerekirse bunlar; kürek, kazma, balta, tırpan ve kılıçtır.

-Maden: Oyunda maden elde edebilmeniz çok önemli. Bunun için yerin altını kazmanız hem maden hem taş bulmanız şarttır. Tabi yeri kazarken de derinlere doğru indikçe yukarı nasıl geri çıkacağınızı da düşünmeniz gerekir. Bunun için de, çalışma masanızdan kendinize önce çubuk sonra da o çubukları kullanarak merdiven yapmalısınız. Yerin altını kazıp biraz taş topladıktan sonra madenden çıkmalı ve bu işi ihtiyacınız olduğunda yapmaya devam etmelisiniz.

– Fırın: Maden aramak için yaptığınız kazıda bulduğunuz taşlarla kendinize fırın yapmalısınız. Fırın yaparak bulduğunuz madenleri işlemeniz gerekir. Fırın yaparken ayrıca çalışma masanıza da ihtiyaç duyabilirsiniz. Fırın aşamasında şunu bilmek önemli; iki tahtayı fırında yaktığınızda odun ve kömürü elde edersiniz, kömürle de sticki birleştirip ateş yaparak karanlıktan kurtulabilirsiniz.

MADENLER, CANAVARLAR VE TARIM

En çok çıkan maden kömürdür, sonrasında demir ve altın gelir. Altının dayanıklılığı azdır. Elmas, bulunması en zor fakat en dayanaklı ve değerli madendir. Diğer madenler ise; kırmızı taş ve lapis lazuli’dir.

Minecraft canavarlar için bahsedecek olursak; creeper adındaki canavar her zaman size saldırabilir, zırh kullanmazsanız patladığında sizi de öldürebilir. En tehlikeli olanları zombidir, geceleri karşınıza çıkar. Diğer canavarlar; skeleton (okçu) ve spider’dır.

Tarım kısmından bahsedecek olursak; tırpan bu etapta işinize çok yarar, tırpanla toprağın üst kısmını kazarak kendinize tarla oluşturabilirsiniz. Bu tarlalarda da buğday ekerek sonrasında da ekmek ve pasta yapabilirsiniz.