MINECRAFT PE VERSİYONU FARKLILIKLARI

MINECRAFT PE VERSİYONU FARKLILIKLARI

Bu yazımda da MINECRAFT PE VERSİYONU FARKLILIKLARI barındırdığını anlatmaya devam edeceğim. Bir çok kullanıcı, PC versiyonundan PE versiyonuna geçtiğinde oyunda PC versiyonundan aşina olduğu özellikleri bulamayıp sıkıntı yaşıyor ve PE versiyonu güncellemeleri sık olmadığından da oyun sırasında bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Aynı zamanda PE versiyonu güncellemelerinin yavaşlığı da oyuncuları zorlayan etmenlerden birisidir.

MINECRAFT PE VERSİYONU FARKLILIKLARI

MAĞARALAR VE REDSTONE

Çoğu PE kullanıcısı, bunu merak etmektedir. Net bir cevap vermek gerekirse mağaralar sadece PC versiyonunda bulunmaktadır. Ayrıca şöyle bir durum var; PE’de yerin altında büyük bir çukur açtığınızda, çukur karanlık olduğundan ortaya bol miktarda canavar çıkacaktır ve bu canavarlar oyuncunun başına büyük sıkıntılar açabilir.

Bazı oyuncular, Redstone’u kazdığında herhangi bir şey çıkmadığından şikayet etmektedir. Bunun sebebi, yine Minecraft PC ile PE versiyonu farklılıklarından  kaynaklanmaktadır. Redstone tam anlamıyla PE versiyonuna gelmemiştir. Fakat, Redstone’nun kullanım yerleri oldukça fazla olduğundan bu konuda güncelleme çalışmaları yapılmakta ve belirli bir zaman içerisinde Redstone tam anlamıyla PE versiyonunda olacaktır.

GÜNCELLEME PROBLEMLERİ

Monjang, PE versiyonu güncellemelerinde yavaş davrandığı için zaman zaman kullanıcıların tepkisini çekiyor. Her yeni güncelleme ile hangi özelliklerin geliştiği ya da değiştiği bilgisine Minecraft PE’nin resmi sitesinden ya da wikipedia üzerinden ulaşmak mümkündür.

Minecraft Güncelleme konusunda yanıt bekleyen sorulardan bir tanesi de, PC versiyonunda hayvanlar buğday ile oyuncuyu takip edebiliyor ve üremesini sağlayabiliyorken PE versiyonunda henüz böyle bir özellik bulunmamaktadır.

Bir diğer problem de, oyun sırasında yaşanan performans problemleri. Bunun için Monjang belirli alternatifler geliştirmiş, ios oyunlarında fazla gözükmeyen grafik ayarlama seçeneklerini oyuna eklemiş. Bunu aktif hale getirmek için, ayarlar kısmına girip, Graphics kısmından view azaltması yapmanız şarttır. Bu sayede görüş mesafeniz azaltılacaktır. Bu durum da size oyun performansı anlamında olumlu geri dönüşler sağlayacaktır. Ayrıca bunun bir diğer çözümü daha bulunmaktadır; o da graphics kısmında bulunan fancy graphics kısmını açtığınızda performansınız bir hayli artacaktır ama dezavantajı da şu ki; görsel kaliteniz de maalesef bir hayli azalacaktır.