Mobile League of Legends Nasıl Oynanır?

Mobile League of Legends Nasıl Oynanır
Mobile League of Legends Nasıl Oynanır

Mobile Legends :Bang Bang uygulamasında, oyunun asıl amacı, ana kuleyi ele geçirmektir. Bunun için de savunma kulelerini yok etmeniz gerekiyor. 5 kişilik arkadaş gruplarınız ile beraber oyundaki diğer küçük asker karakterleri de size yardımcı olmaktadır. Savunma kulelerini ele geçirirken dikkatli olmalısınız. Bu nedenle, askerleriniz geldikten sonra, strateji planlayarak saldırıda bulunmalısınız. Gerekli durumlarda da gizlenerek düşmanlarınızdan korunabilir, sonrasında saldırınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ekibiniz ile hareket ediyor olmanız da güçlü olmanız açısından her zaman daha avantajlıdır. Son olarak Mobile Legends :Bang Bang’de büyü gücünü de kullanabiliyorsunuz, bunu da unutmayın. Bu şekilde rakiplerinizi bir süre için de olsa yavaşlatabiliyorsunuz. Mobile League of Legends Nasıl Oynanır ?

Mobile Legends :Bang Bang’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dünyada en çok indirilen strateji uygulamaları arasında yer alan Mobile Legends :Bang Bang , oyununu ilk kez oynuyorsanız ya da çok hakim değilseniz, öğrenme/ Mobil Legends antrenman modu kullanarak genel bir bilgi edinebilirsiniz. Oyunda yer alan market, etkinlik, turnuva ve benzeri konu başlıklarının da ne anlama geldiğini iyi bilmeniz gerekiyor. Savaş konusunda ise üç farklı bölgenin olduğunu söyleyebiliriz. Bu bölgeler, klasik, kulüp ve vs y.z. bölgesi olarak ayrılmaktadır. Klasik bölgede ilk olarak sahip olduğunuz savaşçıyı deniyorsunuz ve bir seçim yapmanız gerekiyor. Kulüp bölgesinde ise, aynı şekilde yine savaşçı seçimi olur ve ardından koridor alanında savaşabilirsiniz. VS Y.Z. bölgesinde ,ayrı ayrı üç farklı bölge bulunmaktadır. Taslak çekme denilen farklı bir kısım bulunuyor. Burada da kahraman seçmeleri yapılır ve sırayla herkes seçtikten sonra yine koridor üzerinde savaş başlar.

Mobile Legends :Bang Bang Özellikleri

Oyun içerisinde bildiğiniz gibi eşleşmeler yapılarak savaşlar oluyor. Mobile Legends :Bang Bang uygulamada bu süreç çok daha hızlı. 10 saniyeyi aşmadan rakibinizle eşleşebiliyorsunuz. Savaşlar ise 10 dakika sürüyor. Seviyeniz artıkça buradaki savaşların yoğunluğu da artış gösterir. Daha zorlu mücadeleler verirsiniz. Bununla beraber Mobil Legends oyunu içinde 5’e 5 mücadele yapma hakkı bulunuyor. Böylece 5 kişilik ekiplerle karşı karşıya gelerek takım çapında mücadele verebiliyorsunuz. Uygulama içerisinde gerçek para ile satılan malzemelerin haricinde herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. MOBA yarışması ve haritalarıyla da birbirinden zevkli oyunlar oynayabiliyorsunuz.