Mobile Legends Bang Bang Kontrol Tuşları

Mobile Legends Bang Bang Kontrol Tuşları
Mobile Legends Bang Bang Kontrol Tuşları

Mobile Legends Bang Bang oyununda kontrolü sağlamanız için, çok fazla tuş kullanmanıza gerek yok pc oyunlarında olduğu gibi. Mobile Legends Bang Bang Kontrol Tuşları kullanımı oldukça kolay. Ekranın orta kısmında yer alan kırmızı butona basarak kendinize sıra alabilirsiniz. Bildiğiniz gibi oyunda çeşitli bölgeler var ve hepsi için karakterinizi seçip, diğer oyuncuları da bekliyorsunuz. Burada da aynı şekilde, oyuncular tamamlandıktan sonra size istediğiniz kahramanı seçmeniz için süre tanınıyor. Sonraki aşamada, start tuşuna basıp oyuna dahil olabiliyorsunuz. Sonraki adımda geriye doğru sayımın ardından mücadeleniz başlamış olacaktır. Oyun sırasında kullanmanız gereken tuşlar ise ekranın sol alt kısmında yer almaktadır. Burada joystick şeklinde bir bölüm var buradan gerekli ileri geri ve benzeri yönlendirmeleri yapabilirsiniz. Üst kısımda bulunan + bölümünden de karakterinizin ayrıntılarını görüntüleyebiliyorsunuz.

LoL Arkadaşları Uygulaması ile Listene Bağlan

Riot Games tarafından piyasaya sürülmüş olan ek uygulama, Mobile Legends arkadaş listesi ile kısa sürede iletişim kurmanızı sağlar. Bunun için Google Play Store ya da App Store’u kullanarak uygulamayı ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Böylece, arkadaş listeniz doğrudan aplikasyon ile bağlantıda oluyor. Aynı şekilde sohbet ve iletişiminizi de bu şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Hesabınıza ve arkadaş listenize doğrudan bağlanamıyorsanız, tr.leagueoglegends.com adresi üzerinden kendi hesabınızı oluşturabilirsiniz. Burada aynı zamanda kulüpler bulunuyor. Buradaki kulüplerden de arkadaş edinebilir ya da ekip konuşmalarınız için kulüp alanı oluşturabilirsiniz. Mesajlarınız ve diğer oyun bildirimleriniz telefonunuzda yer alan ekrana düşecektir. Uygulamada, derecelere göre sınıflandırılmış gruplardan herhangi birini tercih ederek oyuna davet edebiliyorsunuz.

Credit Score Ne Anlama Gelir?

LoL Credit skoru, her oyuncu için var olan bireysek bir puanlama sistemidir aslında. Her oyuncu için puan aynı seviyeden başlamaktadır. Ve duruma göre düşerek devam eder ve farklı seviyelere erişir. Ceza yediğiniz zamanlarda, bu puan türünüzde azalma görebilirsiniz. En başta ise genellikle yüz puan üzerinden değerlendirmeye alınıyorsunuz. Bu puanlar aynı zamanda herkesin görebileceği şekilde oyuncu profilinizde yazmaktadır. Bu nedenle, oyuncuların arasında kimlerin profilini nasıl kullandığını görebilirsiniz. Profilinizi düzeltmeye başladıktan sonra, puanınız da belli oranlarda yükselmeler olabiliyor. Her oyunu tamamladıktan sonra da bu skor hanenize yansıyor.