PES 2019’da Türkiye Süper Lig’i Yer Alacak

Yıllardır FIFA ve PES arasındaki kapışma iki markayı üst seviye grafikler ve muhteşem bir oyun yapısına kavuşturmuştur. Oyuncular ise iki marka arasındaki rekabetten en büyük payı alan taraf olmuştur. Türkiye’deki oyuncular ise PES oyununda Türkiye Ligi’ni görmeyi çok istiyordu. Fakat PES geçmiş yıllarda böyle bir çalışma yapmadı. PES oyununda sürekli olarak lisans yamaları kullanıldı ve Türkiye Ligi yama ile oyuna eklendi. Bu konuda çalışma yapan kişiler ise Türkiye Ligi’ni tam olarak aktarmayı başardı ve transfer yamaları ile oyun güncel bir hal aldı. Ancak bu gibi çalışmalara gerek kalmadığını ve ihtiyaç olmadığı gösteren bir haber gündemde bomba etkisi yarattı. PES oyununda artık Türkiye Süper Lig’i yer alacak.

PES OYUNU GELİŞİM GÖSTERİYOR

Son olarak Şampiyonlar Ligi lisansını kaybeden ve en yakın rakibi FIFA’ya kaptıran PES markasının bundan sonra toparlanamayacağı söylenirken birçok ligi bünyesine katması dikkatlerden kaçmadı.Özellikle Rusya Ligi, Türkiye Ligi gibi kuvvetli liglerin yeni oyunda yer alacak olması oyunu daha bir anlamlı kıldır. Türkiye’de de önemli bir oyuncu kitlesi bulunduran PES oyunu bu hamlesi ile Türkiye pazarını büyük oranda etkileyecek görülüyor. Bunun yanı sıra oyunun grafik motorundaki geliştirmeler de göze çarpan bir diğer ayrıntı oldu. PES oyunu her geçen gün kendisini daha fazla geliştiriyor. Türkiye Ligi ilavesi ile birlikte yeni sezonda Türk oyuncular daha fazla keyif alabilecek.

FİYAT POLİTİKASI UYGUN

Her ne kadar geçtiğimiz yıllara oranla fiyatı artış göstermiş olsa ve tatlı bir şekilde protesto edilmiş olsa da PES halen FIFA markasına oranla uygun fiyat ile satışa sunuluyor. PES markasının 200 TL bandında olması FIFA markasının ise 350 TL bandında satışa sunulması neredese yarı yarıya fiyat politikası izlendiğini gösteriyor. Oyuncuların bu sene hangi oyunu tercih edeceği merak edilirken PES serisini yakından takip eden ve seven oyuncuların yeni oyuna daha fazla ilgi göstereceği düşünülüyor. Özellikle yayınlanan son tanıtım fragmanında Türkiye Ligi’ne 20 saniyelik bir alan ayrılması ve Ülker Stadyumu’nun birebir çizilmiş olması Türk oyuncuları mutlu etti.