Pokemon GO Oyununda Dev Güncelleme! Pokestop Özelliği Geliyor

Belirli bir süre önce mobil oyun dünyasında boma etkisi yaratan ve ülkemizde de alternatif noktalardan ulaşılarak oynanmaya başlayan Pokemon Go gelişimini sürdürüyor. Sürekli olarak güncellenen yapısı ve dikkat çeken tarzı ile ön plana çıkan Pokemon Go isimli oyunda yapılan güncellemeler oyunun var olan kalitesini ve popülaritesini arttırmaya devam ediyor. Oyundaki seviyelerin önemini bir kez daha vurgulayan yeni güncelleme oyunculara kritik bir özellik sunuyor. Oyuncular yeni güncelleme ile birlikte haritada yer alan kritik noktaları öneri olarak geliştirici ekibe sunabilecek. Uygun bulunan noktalar ise Pokestop olarak değiştirilecek. Bu uygulamanın temel mantığı ise gözden kaçan noktaların tespit edilebilmesidir. Oyuncular bu konuda büyük bir çaba sarf edebilir.

POKEMON GO ARTIK DAHA KEYİFLİ

Her dakika oyuncu odaklı gelişim gösteren ve sürekli olarak arayüz bakımından gelişen oyun son güncellemesi ile birçok özelliği oyuna dahil ediyor. Yapımcı firma sınırlı alanda test ettiği yeni özelliği diğer ülkelere de sunmaya başlayacak. Şuan için yeni güncellemenin deneme süresi Brezilya ve Güney Kore’de aktif olarak çalışıyor. Ancak deneme başarılı sonuç verecek mi o konuda net bir bilgi yok. Fakat geliştirici ekibin Pokestop özelliğini kesin olarak oyunculara sunacağı ifade ediliyor. Siz de oyuna karşı büyük bir ilgi duyuyorsanız bu özellikle birlikte oyunu daha çok sevebilirsiniz. Pokestop özelliği son zamanların en çok sevilen özellikleri arasında yer alabilecek. Oyunculara tanınan özgürlük hissini bir nebze daha yukarıya çıkaran bu özelliğin zaman içerisinde geliştirileceği de ifade ediliyor.

POKESTOP VEYA GYM!

Oyuncuların henüz keşfedilmeyen noktaları Pokestop olarak işaretlemesi için minimum 40’ncı seviyede olması gerekiyor. Ayrıca oyuncuların gym olmasına imkan tanıyan bu özellik ile oyun içinde daha fazla vakit geçirilmesi de hedefleniyor. Büyük bir kitlenin ilgili özelliklere yoğunluk gösterdiği teyit edilmiştir. Henüz Brezilya ve Güney Kore’de hayata geçirilen bu özellik kısa süre içerisinde tüm oyunculara sunulabilir. Yeni güncelleme ile birlikte oyuncuların sahip olacağı tüm özellikler de açıklanmış olacaktır. Güncellemenin uygulamayı çalıştıran tüm ülkelerde ne zaman sunulacağı netlik kazanmış değil. Gelişme olduğunda bilgilendireceğiz.