Pokemon Go Oyununda Yeni Bir Karakter; Meltan

Bir süre önce çıkış yapan ve dünyayı kasıp kavuran mobil oyunlardan birisi olan Pokemon Go her geçen gün hayran kitlesini arttırmaya devam ediyor. Ülkemizde resmi olarak yayınlanmamış olsa da birçok oyuncu çeşitli yollarla oyunu temin edip oynamaya devam ediyor. Pokemon Go oyunu ise her geçen gün sunduğu güncellemeler ile yoluna devam ederek oyuncuları memnun ediyor. Son zamanlarda dikkat çeken yeniliklerden birisi de hem oyuna eklenen pratik özellikle hem de yeni bir karakter oldu. Bilindiği üzere çizgi film uyarlaması olan bu oyunda var olan birçok pokemon yer almaktadır. Özellikle popüler olan pokemonların birçoğu oyun içerisinde yer almaktadır. Yeni karakter ise büyük bir ilgi görmüştür.

POKEMON GO’DA GÜNCELLEME VAR

Sürekli olarak var olan yapısını güncel tutmaya çalışan ve oyunculara alternatif seçenekler sunan oyunda son olarak eklenen yer bildirme özelliği büyük ilgi görmüştü. Oyuncular haritada yer almayan bölgeleri işaretleyerek bu bölgeleri geliştirici ekibe iletebiliyor ve bu bölgede yeni bir alan yaratılmasını talep ediyordu. Özelliğin kısa süre içerisinde büyük bir beğeni topladığı ve oyuncuları memnun ettiği ifade edilmiştir. Bununla birlikte oyuna belirli seviyelere özel olarak sunulan bazı pratik seçenekler eklendi. Seviye geliştikçe oyuncularda yeni özelliklere sahip olabilecektir. Oyunculara yönelik gelişim gösteren Pokemon Go her bir güncellemesi ile oyun dünyasının da ufkunu açıyordu. Yaratıcı fikirleri ile Pokemon Go var olan ilgiyi arttırmaya devam ediyor.

YENİ KARAKTER MELTON OLDU

Oyuna eklenen yeni pokemon karakterlerinden birisi de Melton oldu. Şekil olarak ilgi gören pokemonun özellikleri de bir hayli dikkat çekici. Meltan Çelik türünde bir pokemon ve vücudu çoğunluklu sıvı metalden oluşmaktadır. Bu pokemon sıvı kol ve bacaklarını kullanarak metali eritip absorbe etmektedir. Ayrıca enerji kaynağı olarak absorbe ettiği metalleri kullanıyor ve gözlerinden elektrik saldırısı yapabilmektedir. Tüm bu özellikleri ile ön plana çıkan pokemon oyuna yeni bir renk katmış gibi görünüyor. Merak edilen yeni karakterin görünümü ise büyük beğeni toplamıştır. Oyuncuların birçoğu yeni pokemonu beğendiğini çeşitli yollarla bildirmiştir.