PUBG ile Fornite Arasında Anlaşma Sağlandı

PUBG ile Fornite Arasında Anlaşma Sağlandı

En çok oynanan oyunlar arasında bulunan iki oyun sonunda aralarında anlaşma sağlanmış gibi duruyor.  PUBG ile Fornite Arasında olan mahkeme bittiği belirtilmişti.  Mahkemeden sonrada PUBG ile Fornite Arasında Anlaşma sağlandı.

PUBG ile Fornite Davası Neden Son Buldu?

PUBG, geçmiş olduğumuz günlerde Fortnite açmış olduğu davayı geriye çekmişti.  Aynı zamanda Güney Kore Mahkeme sistemine göre de PUBG davayı geriye çekmiş olduğunu gösteriyor.  Bu konuyla ilgili de maalesef bir açıklama yapılmadı.

Bu iki oyunun da yapımcı şirketlerinin Çinli Medya şirketi Tencent tarafından ayarlandığı söyleniyor.  Özellikle de davanın geri çekilmesinde büyük rol oynandığı dillerden düşmüyor.  Bu durum aynı Apple ile Samsung olayına benzediğini söyleyebiliriz.  Bu anlaşma ile ilgili de henüz bir açıklama yapılmadı.  Aynı davanın geri çekilmesinde olduğu gibi.  Bu süreç sonunda PUBG ve Fortnite’ın bir açıklama yapmasını bekleniyor.  Zaman ile her şey umarız ki oturacaktır.

Fortnite ile PUBG arasında olan sorunlar yakın süreçte bitecek gibi duruyor. Bu ikili büyük rekabet içerisindeydi bu süreç sonrasında rekabet nasıl bir durum izleyecek merak konusu. Her iki oyunda birbirine karşılık güncelleme üstüne güncelleme getiriyordu. Bu süreçler umarız ki bu güncellemelerin durmasını sağlamaz.  Bu rekabet sayesinde oyuncuları memnun edecek günceller sürekli olarak geliyordu. Gelen güncellemelerle oyunda olan buglar ve sorunlar yavaş da olsa düzeltiliyordu.