Pubg ile ilgili Taktikler

Pubg İle İlgili Taktikler

Pubg oyun piyasasına çıktığı 2017 yılından bu yana oyuncu sayısını günden güne arttıran en popüler olan Battle Royale oyunlarından biridir. Hem bilgisayar hem de mobil uygulama ile oynanabilen Pubg oyununa günden güne yeni oyuncular katılmaktadır. Özellikle Pubg Mobil uygulamasının çıkması ve mobil uygulamanın ücretsiz olması oyuncu sayısını daha da arttırmıştır. Oyunu bugüne kadar oynayanlarla karşılaşacak olan yeni oyuncular, oyunu öğrenme süresince çok daha çabuk öldürülmekte ve elenmektedir. Oyuna yeni başlayanlar için bilinmesi gerekenleri sizler için derledik. Pubg ile ilgili Taktikler

Pubg’de Hayatta Kalma Yolları

100 kişinin uçaklardan paraşütle atlayarak değişik bölgelere inmesi ve çevreden topladıkları silahlarla hayatta kalmaya çalışırken diğer oyuncuları öldürmeye çalışması oyunun temelini oluşturmaktadır. Çevrenizde bulunan silahları toplamanız ve diğer oyuncuları öldürerek hayatta kalan son kişi olmanız size oyunu kazandıracaktır. Bu kadar basit bir şekilde özetlenmesine rağmen, Pubg hayatta kalmak için yapılması gerekenler adına birkaç ipucunu sizlerle paylaşacağız.

Öncelikle mümkün olduğu kadar sessiz olmanız gerekmektedir. Koşarken ya da yürürken çıkan farklı sesleri sizin çok daha kolay fark edilmenizi sağlayacak ve pusuda bekleyen diğer oyuncular tarafından kolaylıkla avlanmanıza neden olacaktır.

Pubg oyununda yeşillik alanların çok olduğunun farkına varmışsınızdır. Yeşilliklerin arasına saklanan oyuncular, siz onları görmeden size ateş ediyor olabilir ve ateşin nereden geldiğini göremediğiniz için de kolaylıkla avlanabilirsiniz. Bunun önüne geçebilmek için grafik özelliklerinden yeşil görüntü kalitesini düşürebilirsiniz.

Silah ve diğer ekipman seçimlerini doğru yapmalısınız. Hasar alan kask ve yeleklerin koruma gücünün zayıfladığını unutmayın.

Oyun İle İlgili Minik İpuçları

Hayatta kalmanızı küçük detayların belirlediğini unutmayarak her hamlenizi büyük bir dikkatle yapmanız gerekmektedir. Silah ve ekipmanlar çoğunlukla evlerdeki odalarda bulunmaktadır. Evdeki odaların kapıları açık ise, ya odaya biri gelip silahları sizden önce almış ya da silahları alarak odanın içinde pusu kurmuş olabilir. Evin içindeki sesleri çok daha iyi duyabilmek için kulaklık kullanabilir ya da hoparlörün sesini sonuna kadar açabilirsiniz.

Uçaktan atlayacağınız bölgede çok az insan olması sizin avantajınıza olacaktır. İndikten sonra etrafta insan görüyorsanız öncelikli olarak oradan uzaklaşın. Bunlar Pubg ipuçları olarak özetlenebilir.