PUBG Kasklar ve Gerçekleri

PUBG Kasklar ve Gerçekleri

Oyun içerisinde mevcut bulunan kaskların aslında gerçekle hiçbir alakası yok. Oyun içerisinde bulunan 3 kask modelinin gerçekteki ile farklılıklarını veriyor olacağız. PUBG Kasklar gerçekteki gibi mi?

PUBG Kasklar ve Gerçeklikle Farkları

Oyun içerisinde en zayıf olan 1. seviye kask azda olsa iş görüyor. Oyun içerisinde en çok bulunan bu kask sizi ilk dakikalarda kafanıza gelecek 1 veya 2 mermiden koruyacaktır. Bu sayede ölmek yerine can basıyor olacaksınızdır. Bu kask çeşidi gerçekteki motor kaskları ile benzetilebilirler. Bu kask gerçekte boynumuzun kırılmasını engellemek, hasarı absorbe etmek gibi özellikleri mevcut. Ama bir silah mermisine karşı duramayacak durumda. Yani ilk mermide tek yemiş olabilirsiniz.

2. seviye kasklarda günümüzde elbette doğrudan bir atışı karşılayamıyor. Ama seken parçalarını tutabilecek seviyede bir kask olarak iş görüyor. Yani bize doğru gelen bir mermide tek yememiz muhtemel olacaktır.

3. seviye kask oyundakine azda olsa benziyor. Gerçek hayatta hafif makineli silahlarının mermilerini durdurabiliyor. Ama taarruz tüfeklerini durduramıyor. Taarruz tüfekli ciddi anlamda tehlikeli silahlar bir mermisi 3 insani geçecek güçte.