PUBG Mobil ile PUBG Masaüstü Arasındaki Farklılıklar

PUBG Mobil ile PUBG Masaüstü Arasındaki Farklılıklar

2017 yılından bari dünya üzerinde birçok insanın aktif olarak kullandığı online oyun Pubg, mart ayından bu yana App Store ve Google Play Store’larda kullanıcılarının hizmetine sunulmuş durumda. Her ikisinin de bazı noktalarda artı özellikleri var. Öncelikle, mobil sürümünde daha fazla kişiselleştirme yapılabildiğini söyleyebiliriz. Bu şekilde giysilerinizi dahi seçebiliyorsunuz. Oyun içerinde sol üst köşede bulunan alandan iniş yapacağınız alanın son halini görüntüleyebiliyorsunuz Yoğunluk ya da seyreklik oranı da aynı şekilde. Pubg nişan alma konusu bazı kişiler göre mobilde daha zor geliyor fakat bir süre sonra auto-aim özelliği ile otomatik nişan alabilme kolaylığından da yararlanabiliyorsunuz. Öldüğünüz zaman oyundan atılıyor ve kısa sürede ana sayfaya aktarılıyorsunuz. PUBG Mobil ile PUBG Masaüstü Arasındaki Farklılıklar

Pubg Mobile Performans Düzeyi

Mobil uygulamasının en önemli farklılıklarından biri de performans düzeyi. Masaüstü versiyonunda birçok kişinin bildiği üzere kasma sorunu yaşanabiliyordu. Aynı şekilde PC özellikleri bakımından güçlü nitelikler istiyordu. Fakat Pubg mobil uygulaması bunun aksine daha hızlı ve kasmayan bir sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Böylece herhangi bir kapanma ya da yavaşlama sorunu olmadan oyunu oynayabiliyorsunuz. Ortalama bir akıllı telefonunuzun olması yeterli. Google Play Store’dan ya da App Store’dan uygulamayı indirerek direkt kullanıma başlayabilirsiniz. Genel itibariyle uygulamanın performansında bir sorun yok fakat siz bir sıkıntı yaşarsanız yetkililere bildirebilir ya da internette bulunan FPS hızlandırma yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

Oynarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Oyun anında ya da yeni başlarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. İlk olarak, oyunda en çok kullanacağınız alanlardan biri harita olacak. Bu nedenle haritanın ne anlama geldiği ve üzerlerindeki işaret ve alanların anlamlarını öğrenmeniz gerekiyor. Beyaz alan, mavi alan ve kırmızı alan gibi önemli şeyleri bilmelisiniz. Aynı şekilde, mobil uygulamada rakiplerin ateş alanını da görebiliyorsunuz. Oyun anında, kaçmanız gereken noktayı bu şekilde kestirebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise, çatışma esnasında mavi alanı unutmamak. Mavi alan bildiğiniz gibi, sürekli hareket halinde olan ve beyaz alanla birleşince sabitleşen bir daire. Fakat sabitlediği andan itibaren alana giriş yapmazsanız her dakika zarara uğrarsınız.