Pubg Mobil Mavi Alan Nedir?

Pubg Mobil Mavi Alan Nedir

Harita üzerinde bilindiği üzere, farklı renklere göre ayrılmış daire simgeleri bulunuyor. Bunların anlamlarını bilmeniz, sizin hareket planınızı etkileyeceği için oldukça önemli. En önemlilerinden biri ise, Pubg Mobil Mavi Alan . Kırmızı alan ya da beyaz alan da önemli olsa da onlar biraz daha sabit bölgeler. Fakat mavi alana kullanıcıların biraz daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. Bu bölge sürekli harekette ve değişmektedir. Sabit konuma gelmesi ise, çember dışındakiler içi olumsuz etkiler yaratacaktır. Bu yüzden oyuncuların beyaz alan ile mavi alan kesiştikten sonra kısa süre içerisinde çembere dahil olmalı. Bunun için araç kullanarak ulaşma hızınızı artırabilirsiniz.

Pubg Mobil’de Haritadaki Alanlar Ne İfade Ediyor?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz mavi alan haricinde beyaz ve kırmızı daire de haritadaki dikkat çekici noktalardandır. Bir de sarı alan bulunuyor tabii. Sarı daireden söz etmek gerekirse, çoğu oyuncunun bildiği üzere, sarı nokta ganimet yani loot’u simgelemektedir. Sarı dairenin yoğun olduğu bölgelerde Pubg Mobil loot kazanma ihtimali daha da artmaktadır. Dolayısıyla öldürülme riskiniz de bir o kadar artacaktır. Bu yüzden iniş sırasında ya da çatışmaya dahil olacağınız dönemlerde harita üzerinden durumu kontrol edebilirsiniz. Beyaz alana geçersek, beyaz alanın görevi tamamen mavi alan üzerine kuruludur ve onun nerede son hareketini yapacağını belirtir. Oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Kırmızı daire ya da alan ise, bombalanacak, imha edilecek alanı temsil etmektedir. Anlık konumunuz bu alan ya da yakını içindeyse, kaçmanız ya da bina içerisine saklanmanız bir çözüm olabilir.

Pubg Mobil Güncellemeleri Nasıl Yapılır?

Oyunun en son sürümünü kullanmanız, daha iyi bir şekilde verim almanızı sağlayacaktır. Bu nedenle, sık sık güncelleme işlemlerini kontrol etmelisiniz. Ek olarak, Pubg uygulaması da yeni olmasından kaynaklı olarak, normalden biraz daha fazla yenileme yaptığını da söyleyebiliriz. Silah, ekipman, araçlar, performans düzeyi, kullanım kolaylığı ve daha nice konu ve özellik için güncellemeler yapılıyor. Bu şekilde rakiplerinizden geri kalma gibi bir ihtimal de ortadan kalkar. Store üzerinden güncellemelerinizi kontrol edebilir, yenileme yapabilirsiniz.