PUBG Mobile 100 Milyon Kez İndirildi

İyi Oynamak Adına PUBG Sistem Gereksinimleri

Oyuncuların bilgisayar versiyonu ile saatlerini başında geçirerek büyük bir ilgi gösterirken çalışan geliştiriciler ise yeni rekorların peşinde koşuyor. Bir süre önce piyasaya sunulan PUBG mobile isimli oyun oyuncular tarafından yoğun ilgi gördü. Mobil oyun piyasasındaki indirme rakamlarına birçok kişi aşinadır. Bu konuda bilgi sahibi olan kişiler ise 100 milyon indirilme rakamının ne anlama geldiğini az çok anlar. PUBG mobile oyunu mobil platformdaki oyunlara da önemli bir rakip oldu. Yıllardır tercih edilen birçok mobil oyun, yerini PUNG mobile’a bırakıyor. Özellikle oyun içinde geçirilen zaman baz alındığında PUBG markasının ne kadar güzel bir iş yaptığı gözler önüne seriliyor. Bu konudaki girişim PUBG’nin başarısını her geçen gün arttırıyor.

PC VE MOBİL VERSİYON KAPIŞIYOR

PC versiyonunda da milyonlarca aktif oyuncu ile dikkat çeken PUBG, steam’da her ay liderliği ele alıyor. Çıkış yaptığı süreçten bu yana liderliği Fortnite dışında hiçbir oyuna kaptırmayan PUBG, uzun süre liderlik koltuğunu göğüsleyen GTA Online markasını da bir hayli geride bıraktı. Ara sıra yaptığı indirimlerle oyuncu sayısını da hızla arttıran PUBG oyununun mobil versiyonunun ücretsiz olması da ayrı bir cezbedici özellik olarak gösteriliyor. PUBG mobil versiyonunu destekleyen telefonlarda akıcı bir şekilde oyunu çalıştırmak mümkün. Daha kısıtlı haritası olmasına rağmen oyuncular mobil verisyonuna da yoğun ilgi göstermeye devam ediyor. Gelecek zamanda bu rakamların hangi boyuta ulaşacağı ise merak ediliyor.

RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

Mobil versiyonundaki aktif oyuncu sayısı ile ilgili resmi açıklama yapılmazken genel bir değerlendirme ile oyunun 100 milyon kez indirildiği ve bu yönde bir paylaşım yapıldığı gözlemlendi. Oyunun başarısını katlayan bu rakam oyuncular tarafından da beğeni ile karşılanıyor. Battle royal türünde çıkış yapan oyun temel mantığı bakımından benzersiz bir yapıya sahip. Bu süreçte çıkış yapan Fortnite ise başarılı olsa bile PUBG kadar oyuncular üzerinde etkili olamadı. Ancak iki kuvvetli markanın çalışmaları oyuncuları tatmin edici düzeyde. Özellikle yapılan güncellemeler ile oyuna ilave edilen yeni özellikler yoğun ilgi görüyor. Siz de PUBG mobile oyununu ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.