Pubg Mobile Harita Kullanımı

Pubg Mobile Harita Kullanımı

Yalnızca oyuna yeni başlayanlar için değil, herkes için en önemli tool’lardan biri de haritadır. Oyuna ilk kez başladığınız zaman iniş yapmak için harita üzerindeki noktalardan birini tercih etmeniz gerekiyor. Bunu da kendi istediğiniz doğrultusunda ve sonraki stratejilerinize uygun şekilde seçmelisiniz. Daha riskli ve kalabalık yerlere ya da daha seyrek ve garanti yerlere gidebiliyorsunuz. Aynı zamanda en önemli görevlerinden biri ise, haritanın size ekipman ve silah bulmanız için yardımcı olması. Pubg mobile Loot bulmanız açısından da aynı şekilde. Harita ile ayrıca, mobil uygulamadan oynuyorsanız rakibinizin açtığı ateşi ve yönünü de görebiliyorsunuz. Pubg Mobile Harita Kullanımı

Haritadaki Dairelerin Anlamları Nedir?

Bildiğiniz üzere Pubg haritası içinde mavi, beyaz ve kırmızı renkte daireler bulunuyor. Bunların anlamlarını bilmiyor olabilir, oldukça normal bir durum. İlk olarak beyaz daireden söz etmek gerekirse, mavi alanın nerede son bulacağını, duracağınız göstermektedir. Diğer dairelere göre daha geniş bir alanı kapladığını söyleyebiliriz. Mavi alan oyun içerisinde en çok takip etmeniz gerekenlerden biri. Mavi daire, hareketli bir yapıdadır ve yer değiştirir. Beyaz alan ile kesiştiği anda da sabit bir etki alanına kavuşur. Mavi alanı takip etmek zarar almamanız adına önemlidir. Bu nedenle en geç sabitlendikten kısa bir süre sonra bu alana dahil olmanız gerekiyor. Kırmızı daire ise, bölgenin saldırı alacağına delalettir. Eğer bulunduğunuz nokta kırmızı daire içerisinde gözüküyorsa, kısa süre sonra oradan çıkmazsanız ölürsünüz.

Pubg Mobile Oyun Ayarları Nasıl Olmalı?

Bilgisayar sürümünde olduğu gibi mobil uygulamasında da grafik, kontrol, ses, oynanış gibi ayarlar bulunmaktadır. Daha hızlı olması ve performansının artması adına, genellikle, insanlar kalite başlığı altındaki birçok veriyi çok düşük seviyesine getirmektedir. Gölge, retuş, doku, görüş uzaklığı gibi seçenekler de dahil. Bununla beraber dilerseniz ekran ölçeğini de aşağı seviyelere de çekebilirsiniz. Sonraki aşamalarda da sık sık güncellemesinin yapılması gerekiyor. Eğer rakibinizde yeni bir özellik, silah ya da benzeri bir şeye denk gelirseniz; büyük ihtimalle nedeni, uygulamamanızın güncel olmayışıdır. Pubg Masaüstü versiyonu üzerinden etkilenerek ne yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz.