Pubg Mobile Nasıl Oynanır?

Pubg Mobile Nasıl Oynanır

Pubg, bir süredir masaüstü online oyun alanında hayranları olan bir oyun. Yakın bir zamanda ise mobil alana geçiş yaparak büyük bir ses getirmişti. Pubg oyunu için gerekli indirme işlemini yaptıktan sonra, oyun 8×8 kilometrelik bir haritada hayatta kalmak uğraşını konu almaktadır. Issız bir adaya düşen oyuncular için oyun başlamış oluyor. Kendi mücadeleleri sonucu buldukları silah ve diğer ekipmanları bulan oyuncular, diğer rakip kişilere karşı üstünlük kurmak durumunda. Oyunda başarılı olmak için sürekli tetikte olmanız gerekmektedir. Fazla rakip öldürmeniz sizin daha üst sırada olmanızı sağlayacaktır. Bununla beraber, oyunda satın almış olduğunuz kutuları eğer kullanmadıysanız Steam üzerinden gerçek para karşılığı satışa çıkartabiliyorsunuz. Pubg Mobile Nasıl Oynanır?

Pubg Mobile Nasıl İndirilir?

Mobile oyunu bir süredir Anroid ve iOS sistemleri için indirebiliyorsunuz. Bunun için Google Play Store’u ya da App Store’u kullanabilirsiniz. Daha önce App Store’da olmadığı için Çin hesabı üzerinden giriş yapmanız gerekiyordu. Bunun için Çin adresi sağlayan sitelerden yararlanarak indirme işlemini yapabiliyordunuz. Bununla beraber oyunu telefonunuza indirdikten sonra, QQ ya da WeChat hesabınızın olması gerekiyor. Zaten çoğu Android hesabında WeChat uygulaması default olarak bulunuyor. Fakat yine de ikisinden birini kullanmanız gerekiyorsa, WeChat’in daha basit bir arayüzü olduğunu söyleyebiliriz. İndirdikten sonra sol üst menü üzerinden oyuna başlayıp keyfini sürebilirsiniz.  Ek olarak, Facebook hesabınız üzerinden de Pubg mobile giriş yapabileceğinizi belirtelim.

Pubg Mobile’da Dikkat Etmeniz Gerekenler

Oyunun ilk etabında harita üzerinden kendinize bir alan seçmeniz gerekiyor. Kalabalık ya da seyrek yerlerin seçimini, oyun bilginize göre karar verebilirsiniz. Bu şekilde bölgeye atlayarak belirtmiş olduğumuz oyun kurallarına göre, rakipleriniz ile yüzleşmeye başlıyorsunuz. Sürenizi iyi değerlendirmeyi de unutmayın. Mavi ve beyaz alanlara dikkat etmek de önemli. Son 20’ye kalan oyuncular için özellikle mavi alanı unutmamak önemlidir. Kullandığınız silaha göre, Pubg Mobile’da strateji belirlemeyi de unutmayınız. Aynı şekilde silahlara takılan parça ve ekipmanlar da son derece önemli.  Seri atış deneyerek de kendinizi geliştirmeye çalışabilirsiniz. Bu arada sık sık güncelleme geldiği için bunları uygulamayı da unutmayınız.