Pubg Mobile Nasıl Strateji Belirlenmeli?

Pubg Mobile Nasıl Strateji Belirlenmeli

Uzun bir süredir gündemi meşgul eden Pubg oyunu kısa bir süredir, mobil olarak da hizmet veriyor. Oyuna yeni başlayan ya da bir süredir oynayan herkes için ortak konulardan biri de strateji belirlemek. Pubg mobile Strateji belirlemek için, aslında hali hazırda var olan temel stratejileri esas alabileceğinizi söyleyebiliriz. Oyuncu tipine göre de değerlendirirsek iki ana strateji temasından biri saklanmak. Bu durumlarda, oyuncu bir süre pusuya yattıktan sonra ortama göre ortaya çıkıp rakiplerini öldürüyor. Bu şekilde de biraz daha garantici davranıyor diyebiliriz. Diğer türde ise, ana tema çatışma. Bilindiği üzere oyun zaten çatışmalarla dolu. Fakat çatışmacı stratejide oyuncular ekibiyle beraber rakip eksiltme odaklı, daha riskli bir yol tercih ediyorlar. Hangisini tercih edeceğiniz ise sizin benimsediğiniz stile bağlı. Pubg Mobile Nasıl Strateji Belirlenmeli

Pubg Mobile Silah Seçimi

Oyunda bir süre vakit geçiren hemen her oyuncunun benimsediği en az bir silah ve ekipman mutlaka oluyor. Bu nedenle Pubg mobile silah seçimi oyuncular için son derece önemli. Sizin de, eğer oyuna yeni başlayacaksanız, mutlaka bir tane favoriniz olmalıdır. Hangi tür olursa olsun, bir tane de olsa kullanımına hakim olduğunuz silahın olması önemli. Hafif makineli, pompalı, nişancı tüfeği ya da basit bir silah ne olursa olsun kullanım şekli ve alanına göre mutlaka bir adım önde olacaksınızdır. Tabii aynı zamanda şarjör, dürbün, kompansatör ve benzeri tüm ek ekipman ve araçları da unutmamalısınız. Susturucu, kompansatör gibi ek araçları hangi silahla nasıl kullanmanız gerektiğini biliyor olmanız da sizi rakipleriniz karşısında daha avantajlı bir konuma getirecektir.

Pubg Mobile’de Harita Kullanımı

Pubg mobile Harita, oyunun özellikle ilk aşamasında en önemli olan konulardan biri. Harita üzerinden oyuna başlamak istediğiniz alan, keşif ve benzeri birçok konu hakkında fikir sahibi olursunuz. Oyuna başladığınız aşamada, hangi bölgeye inmek istediğinize karar vermelisiniz. Daha riskli olarak kabul edilen dolu alanlara mı yoksa riskin az olduğu ıssız alanlara mı iniş yapacaksınız, bilmeniz önemli. Bu nedenle uzun da olsa bir süre düşünüp araştırabilirsiniz. Harita keşfetmenizi de kolaylaştırır. Cephane ve silahları, araba gibi araçları nereden bulacağınızı ve loot açısından avantajlı yerleri harita sayesinde bulabiliyorsunuz.