Pubg Mobile Oyuncu Stilleri

Pubg Mobile Oyuncu Stilleri

Pubg mobile oyunlarında genel olarak gözlemlenmiş, hatta bir süredir bu oyuna hakimseniz sizin de tanık olduğunuz benzer bazı oyuncu stilleri bulunuyor. Ana özelliklerine göre sınıflandırırsak, aslında 3 tip oyuncu stratejisi olduğunu söyleyebiliriz. Buna göre ilk olarak, skor odaklı oyunculardan söz edebiliriz. Bunlar daha temkinli davrandığı için genellikle çatışma sonlarına doğru ortaya çıkıp risk almadan işlerini yürütürler. Diğer oyuncu stili ise heyecan odaklı. Bu kişiler daha çok çatışmaya katılır ve ekibiyle beraber seri ateş açarak daha fazla skor elde etme amacındadır. Fakat biraz daha strateji dışı olduğu için çok fazla kazancınız olmayabilir. Son olarak bir de eşit seviyede dengeli davranmayı tercih etmiş kullanıcı tiplerinden bahsedebiliriz. Heyecan ve skor bağlamında da aynı seviyede sonuç alabiliyorsunuz. Pubg Mobile Oyuncu Stilleri

Pubg Mobil İçin İpuçları

Oyun stratejilerinde temel olarak pusu kuran ve çatışma odaklı olan iki temel sınıfın olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Pubg mobile ipuçları verirken Özellikle keşif sırasında ya da çatışmada bu pusu kuran oyunculara karşı dikkat etmelisiniz. Bu nedenle yanınızda el bombası ve türevlerini taşıyabilirsiniz. Yeşil alanlara atarak bu saklanan kesime karşın bir önlem alabilirsiniz. Sahip olduğunuz envanteri sağlık nesneleri ile tamamen doldurmamanız da önemli. Özellikle bandaj vs. ile. Medkit için yeterli boşluğunuz her zaman olmalıdır. Eğer ilk defa oynuyorsanız ya da acemiyseniz M16A ya da AKM gibi silahları tercih edebilirsiniz.

Oynarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Oyuna ilk başladığınız aşamada, haritayı kullanarak nereye iniş yapacağınızı iyi şekilde seçmelisiniz. Sarı nokta olarak gösterilen alanlar ganimeti simgelemektedir. Harita üzerinde bunların yoğun olduğu noktalardan birini tercih edebilirsiniz. Tabii bu aşamada, daha fazla riskli olduğunu da bilmeniz lazım. Bunun haricinde, haritaya sık sık ihtiyacınız olacağını unutmamalısınız. Keşif, ekipman bulma ve daha nice konuda size anlık olarak yardım edecektir. Aynı zamanda düşmanınızın ateş ettiği yönü de görebiliyorsunuz buradan. Performans açısından bir sıkıntı yaşarsanız, uygulamanın güncellemelerine bakmayı unutmayın. Pubg Mobil uygulama yeni sayıldığı için hala daha sıklıkla yeni özellik ya da güncelleme geliyor. Bunları store üzerinden görüntüleyip indirebilirsiniz.