Pubg Oyunu Nedir?

Pubg Oyunu Nedir

2017 yılında piyasa oyun piyasasına çıkan Pubg, günden güne artan oynayıcı sayısı ile son dönemlerin en popüler oyunu oldu diyebiliriz. Battle Royale (BR) tarzında oyun severlerin 1 numaralı gözdesi olan Pubg, eş zamanlı en çok oynanan oyunlar içerisinde de uzun zamandır birinciliği kimseye kaptırmıyor. Pubg Oyunu Nedir?

Pubg Oyunu Nasıl Oynanır?

Pubg oyunu bilgisayar ya da mobile olarak cep telefonu üzerinden oynanabilen bir oyundur. Burada şu noktayı belirtmeden geçmeyelim; Pubg mobile sürümü için herhangi bir ücret talep edilmezken, bilgisayar sürümü için 70 TL bir ücret ödenmesi gerekiyor.

Pubg oyununda 100 kişi uçak ile belirli haritalar üzerinden geçiyor ve bu uçuş sırasında istedikleri bölgeye paraşütle atlıyorlar. İniş yaptıktan sonra oyuncular bölgeyi araştırarak ve gezerek en güçlü silahları bularak hayatta kalmaya çalışıyor. Karşı karşıya gelindiğinde ya da diğer oyuncular bulunduğunda onları öldürerek oyun sonunda hayat kalan tek kişi olmak gerekiyor. Takım olarak oynanıyorsa hayatta kalan tek takım ya da hayatta kalan tek oyuncu oyunu kazanıyor.

100 kişi ile başlayan oyun hayatta kalma beceresi, sezgileri, hızı, refleksleri, içgüdü ve tahminleri en yüksek olan tek bir oyuncunun hayatta kalması ile sona eriyor. Takım oyunu oynanmayan oyunlarda 100 kişinin birbirine karşı taktikleri, pusuları, zekası ve çabukluğu ile oyuncular birbirine üstünlük sağlamaya çalışıyor.

Pubg Oynamak İçin Gereksinimler Nelerdir?

Pubg oyununu bilgisayardan oynamak isteyen oyun severler bunun için öncelikli olarak oyunu 70 TL’ye satın almak zorundadır. Yani Pubg fiyat biraz yüksek görülmektedir. Ancak Pubg mobile uygulaması için ise herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Pubg oyununu bilgisayarında oynamak isteyen oyun severlerin bilgisayarlarının da karşılaması gereken sistem gereksinimleri vardır. Pubg oyunu oynamak için gereken en alt seviyedeki sistem gereksinimleri şu şekildedir;

-64 bit Windows 7 veya üzeri işletim sistemi

-6 GB Ram

-En az 30 GB boş sabit disk alanı

-Intel Core i3-45340 ya da AMD FX-6300 işlemci ya da üzeri işlemci

-nVidia GeForce GTX 660 2 GB ya da AMD Radeon HD 7850 2 GB ya da üzeri ekran kartı