Pubg Oyununda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pubg Oyununda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son zamanların en gözde Battle Royale oyunu olan Pubg, 100 kişinin uçaktan paraşütle atlamasıyla başlayan ve hayatta bir tek kişinin kalmasına kadar devam eden bir oyun. Paraşütle atladıktan sonra başlayan macerada hayatta kalmak ve rakiplerinizi yok etmek için dikkat etmeniz gereken birçok ayrıntı bulunuyor. Bulacağınız silahların özelliklerinden korunma ekipmanlarına, harita takip etmekten rakipleri izlemeye, rakiplere pusu kurmaktan kurulan pusulara düşmemeye kadar birçok detaya dikkat ederek hayatta kalmanız ve rakiplerinizi yok etmeniz mümkün. Pubg Oyununda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Kazanmanın ilk şartı rakiplerinizi yok ederek hayatta kalan son kişi olmak. Bunun için paraşütle atlar atlamaz bir silah bulmak zorundasınız. Rakiplerinizin de silah aradığını ve sizi öldürmek istediklerini unutmayın. Bu yüzden kask, yelek gibi koruyucu ekipmanları da bulmalısınız.

Oyunda mümkün olduğu kadar sessiz olmalı ve görünmez olmalısınız. Rakiplerinizin çok olduğunu ve herkesin birbirini öldürmek istediğini aklınızdan çıkarmayın.

Belirli aralıklarla uçaklardan atılan yardım malzemeleri ve silahları almaya giderken dikkatli olmalısınız. Pubg Airdrop adı verilen bu malzemeler yere düşerken bir gaz salmakta ve yerini belli etmektedir. Rakiplerinizin pusuya yatmasının en kolay olduğu anlardan biri airdropları almaya gittiğiniz anlardır.

Silahlar genellikle evlerde bulunduğundan evlere girişlerde dikkatli olmalısınız. Oyun başladığında evlerin kapılarının kapalı olduğunu unutmayın. Kapısı açık evlere ya sizden önce girilmiş ya da halen içeride biri sizi bekliyor demektir.

FSP değerinizin mümkün olan en üst değerde olması oyun içinde size avantaj sağlamaktadır. Düşük FPS değerleri, oyun içinde ve aksiyon durumlarında ekranın kilitlenmesine ve yavaşlamasına neden olduğundan rakipleriniz tarafından kolaylıkla avlanmanız mümkün olmaktadır.

Hayatta Kalmak İçin Hangi Taktiği İzlemeliyim?

Pubg oyununda hayatta kalmak önemli olduğu kadar, rakiplerinizi öldürmeniz de önemlidir. Rakiplerinize evlerde ya da Pubg airdrop alım bölgeleri içinde pusu kurabilirsiniz. Tabii ki bunun için kuracağınız pusunun mesafesine göre yakın ya da uzun mesafe silahlarınızın olması gerekmektedir. Uzaktan kuracağınız pusularda uzun mesafeli dürbünlü silahlar işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Hayatta kalmanın yollarından bir diğeri ise mümkün olduğunca görünmemeniz ve duyulmamanızdır. Bir araba bulmanız, koşmadan yürümeniz ya da sürünmeniz görünür olmanızı önleyecektir.