Pubg Oyununda FPS Arttırma

Pubg Oyununda FPS Arttırma

Pubg nedir? Dendiğinde, 2017 yılından bu yana oyuncu sayısı günden güne artan Pubg oyunu gerek bilgisayarda gerekse de cep telefonlarında mobil olarak oynanabilen bir Battle Royale oyunudur diyebiliriz. 100 kişinin uçaktan paraşütle atlayarak başladığı oyun, hayatta bir kişinin kalmasına kadar devam etme özelliğine sahip bir oyundur. Oyun severler tek tek oynayabildikleri gibi, ekip halinde de Pubg oyununu oynayabilmektedir. Oyun sonunda bütün rakiplerini öldürerek hayatta kalmak ve oyunu kazanmak herkesin hedefidir. Bunun için oyuna dair birçok özellik ve detayın bilinmesi oyunculara büyük avantaj sağlamaktadır. Size avantaj sağlayan özelliklerden biri de FPS arttırmaktır. Pubg Oyununda FPS Arttırma

FPS Nedir?

Öncelikle FPS’nin ne olduğunu açıklayarak yazımıza devam edelim. FPS yi uzun adıyla “Frame Per Second” yani Türkçe adıyla “Bir Saniyede Gösterilen Kare” sayısıdır. FPS oyunlarda ekranda görüntülenen karelerin algılanma hızını ifade etmektedir. FPS ne kadar yüksek olursa, oyunu daha akıcı ve yavaşlama olmadan oynamanız mümkün hale gelmektedir. FPS değerine ekran kartı, ram ve işlemci gibi ana bilgisayar parçaları etki etmektedir. Bunun parçalardan en önemlisi ekran kartınızdır.

Ekran kartınız, ram kapasiteniz ve işlemci hızınız ne kadar teknolojik ve hızlıysa FPS değeriniz de o kadar yüksek olacaktır. Yani Pubg FPS arttırmak istemeniz son derece normaldir. Yüksek FPS değeri ile Battle Royale tarzındaki oyunları daha akıcı bir şekilde oynamanız mümkündür. Oyunun en kritik anında ekranda meydana gelen bir takılma, bir yavaşlama rakibiniz tarafından öldürülmenize ve oyun dışı kalmanıza neden olabilir. FPS oyunun tamamında bu açıdan size avantaj sağlamaktadır. Akıcı, takılmadan ve yavaşlamadan oynayacağınız oyun, rakiplerinize karşı bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Pubg Oyununda FPS’yi Nasıl Arttırabilirim?

FPS değerinin yüksek olmasının ilk şartı ekran kartı, ram ve işlemcinizin çok iyi seviyelerde olmasıdır. Bu parçaların yüksek verimde olması yanında yapacağınız birkaç ayarlama ile FPS değerini yükseltebilirsiniz. Pubg yüksek FPS ile oynamak için gölge ve yumuşata ayarlarını düşürmenizi tavsiye ederiz. Efekt değerlerini düşürmeniz de patlama ve silah ateşleme anlarında ekranınızın takılmasını önleyecektir. Ekran kartınızın da güncellemelerin düzenli olarak yapmanız FPS değerinin yüksek olması adına önemlidir.