PUBG Playstation 4’e Geliyor!

PUBG Mobile internet kullanımı

Dünya üzerinde anlık online kullanıcı sayısı bakımından dikkat çeken ve steam’de uzun süredir liderliği elinde bulunduran PUBG büyük atılımlar yapmaya devam ediyor. İlk olarak bilgisayar versiyonu ile çıkış yapan ve bir anda patlama yaratan dev oyun online oyuncuları ortak paydada buluşturmayı başarmıştır. Aynı zamanda battle royal türünü destekleyen bu oyun yeni bir türün açılımına da öncülük etmiştir. Kısa sürede milyonlarca kişi tarafından oynanmaya başlayan dev oyun var olan optimizasyon sorunlarını da giderek geliştirilmeye başlanmıştır. Geliştirilen oyunun en çok ilgi gören noktası ile oyuna eklenen silahlar ve haritalar olmuştur. Tüm bu gelişimin yanı sıra kullanıcı odaklı olarak yapılan yenilikler de dikkat çekmiştir.

PUBG HEDEF BÜYÜTMEYE DEVAM EDİYOR

Bilgisayar versiyonu ile dikkat çeken oyun her geçen gün hedef büyütüyor. İlk olarak bilgisayar versiyonu çıkan oyun ilerleyen süreçte mobil cihazlara da geldi. PUBG Online oyununun mobil cihazlara gelmesi ile android ve ios cihazlarında sorunsuz bir şekilde çalıştığı ifade edildi. Eski sürüm telefonlara sahip olan ve oyunu yeteri kadar akıcı bir şekilde oynayamayan kullanıcılar ise PUBG oyununu eleştirmeye başlamıştı. Ancak firma bu soruna da çözüm bulup daha dar harita ve daha düşük grafikler ile PUBG Lite sürümünü piyasaya sundu. İlgili sürüm mobil oyuncuların vazgeçilmez oyunları arasında yer almaya başladı ve geliştirici ekip bu hareketi ile oyunculara ne kadar çok önem verdiklerini bir kez daha göstermiş oldu.

PUBG Güzel Oynama Adına Neler Yapılabilir?

PUBG ARTIK KONSOLDA OYNANACAK

Yakın zamanda sızdırılan bir habere göre PUBG oyununun Playstation 4 kullanıcılarına da sunulacağı ifade edildi. Bu atılımla birlikte firmanın hedefi iyice büyüttüğü hem bilgisayar hem mobil hem de konsol oyuncularının aynı oyunu oynamasına imkan tanımak istediği gözlemlendi. Sızdırılan bu haberin desteklenmesi ise dikkat çeken bir diğer nokta oldu. Firmanın konu ile ilgili net bir açıklaması bulunmuyor ancak her geçen gün konu ile ilgili yeni bilgiler geliyor. Kısa süre içerisinde bu konuda en yetkili kişi tarafından açıklama yapılacağı tahmin ediliyor. PUBG’nin konsol versiyonu da çıkarsa oyunun online kitlesinin hızla artabileceği ifade ediliyor. Gelişmelerden haberdar edeceğiz..