Rules of Survival ile PUBG Arasındaki Farklar Benzerlikler

Rules of Survival ile PUBG Arasındaki Farklar, Benzerlikler

Rules of Survival ve Pubg, Battle Royale olarak adlandırdığımız bir oyunun türünün en önemli temsilcilerinden. Her iki oyun da bu nedenle birbirine son derece benziyor. Oyunun amacından stiline, kullanım için gerekli tuşlardan finaline kadar birçok konuda hemen hemen aynılar. Fakat tabii ki birbirlerine göre farklılıkları, artıları ve eksileri de bulunuyor. Örnek vermek gerekirse, Rules of Survival oyunun başlangıcında, solo ya da ekibiyle oynamak isteyenler için farklı oyun başlangıç seçenekleri bulunuyor. Pubg’de ise bu süreç biraz daha uzun ve meşakkatli. Burada davetiye gönderme, ekip oluşturma ve benzeri birkaç aşama var. Bunun haricinde, harita boyutları hakkında konuşursak, Pubg’de yalnızca 8×8 seçeneği var. Rules of Survival’de ise 4×4 ve 8×8 seçenekleri bir arada. Rules of Survival ile PUBG Arasındaki Farklar Benzerlikler

Oyun Tekniği Açısından İki Oyunun Farklılıkları

Oyunun içerisine dahil olduktan sana, görüyoruz ki Pubg’de aynı anda tek bir sefer için 100 kişi katılım gösterebiliyor, Rules of Survival oyuncu sayısı ise 120’ye kadar çıkabiliyor. Bununla beraber, oyunda kapıları açmak için düğmeye basarak açıp ganimet toplamanız lazım. Pubg’De ise kapılar otomatik şekildeydi.  Bu da RoS’un kullanıcılarının daha strateji temelli planlar oluşturabilmesine olanak tanıyor. Çatışma durumlarında, var olan ateşli saldırının ne yönde nasıl olduğunu öğrenmek için Pubg’de ek bir harita bulunuyor. Rules of Survival’de ise bunun için pusula bulunuyor.

Teknik Açıdan Hangi Oyun Daha İyi?

Her iki oyunun da kendine göre artı ve eksileri, birtakım farklılıkları var. Zaten aynı kategoride yer almalarından dolayı büyük oranda da birbirlerine benziyorlar. Belirtmiş olduğumuz birkaç özellik hariç ciddi oranda ayrıldıkları bir konuda bulunmuyor. Bu nedenle kesin olarak bir taraf belirtmek zor. Bilgisayarın kaldırması açısından değerlendirirsek, Pubg biraz daha kasan ve yavaşlamaya müsait bir oyun. Mobil cihazlarda da aynı durum geçerli. Tabii iyi bir sistem gereksinime sahip cihaz ile her iki oyun için de bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Son olarak benimsemiş oldukları grafik şekli açısından da ikisi de iyi sayılabilir. Renk teması olarak Pubg’de daha soğuk ve gerçekçi bir hava varken, RoS’ta daha renkli ve eğlenceli bir tema vardır. Rules of Survival Pubg farkı konusunda söyleyebileceklerimiz bunlar.