Rules Of Survival Mobil FPS Arttırma

Rules Of Survival Mobil FPS Arttırma

Çıktığı günden bugüne mobil oyunlar içinde en çok tercih edilen Battle Royale tarzı oyun olan Rules Of Survival, 120 kişi ile başlanan ve hayatta kalan son kişinin kazandığı bir oyundur. Hayatta kalarak oyunu kazanabilmek ve düşmanlarınızı yok etmek için dikkat etmeniz gereken birçok detay bulunmaktadır. Hayatta kalmanızı sağlayacak oyun içi detayların yanında uzun adıyla “Frame Per Second” ,Türkçe adıyla “Bir Saniyede Gösterilen Kare” sayısı demek olan FPS’yi de arttırmanız faydalı olacaktır. Rules Of Survival Mobil FPS Arttırma

FPS Değerinin Önemi Nedir?

FPS değeri saniyede gösterilen kare sayısıdır ve bu değerin düşük olması oyunu oynarken anlık takılmalara ve yavaşlamalara neden olmaktadır. Battle Royale tarzı oyunlarda rakibinizle karşı karşıya kaldığınız bir anda meydana gelebilecek bir donma ya da yavaşlama rakibinizin sizi kolaylıkla öldürmesine sebep olacaktır. FPS değerinin yüksek olması, oyunu akıcı bir şekilde oynamanızı sağlayacaktır. Özellikle silah ateşleme ya da bombalama anlarında ekranda donma ve takılmalar sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bunun önüne geçebilmek ve daha akıcı bir şekilde oyunu oynayabilmek için FPS değerlerini mümkün olduğunca yüksek tutmalısınız. Kısacası Rules Of Survival FPS arttırmak büyük önem taşıyor.

FPS Değeri Nasıl Yükseltilir?

FPS değeri öncelikli olarak cep telefonunuzun işlemci ve RAM kapasitesine bağlı olarak belirlenir. Ne kadar yüksek hızda çalışan bir işlemciniz ve ne kadar kapasiteli bir RAM’e sahipseniz FPS değeriniz de o derece yüksek olacaktır. Mevcut bu değerler haricinde de FPS değerlerine etki etmeniz mümkündür. Öncelikle cep telefonu işletim sisteminizin güncellemelerini düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

Oyunun grafik ayarları bölümünden grafik ayarlarını en yüksek seviyede seçmemelisiniz. Yüksek seviyede seçilen grafik ayarları FPS değerine etki etmektedir.

Cep telefonunuzda oyunu oynarken, arka planda çalışan programları kapatmalısınız. Bu sayede RAM kapasiteniz artacaktır. RAM kapasitesinin diğer programlarla bölüşülmemesi oyunu daha akıcı bir şekilde takılmadan oynamanızı sağlamaktadır.

Ayrıca telefonunuzda yapacağınız gereksiz dosya temizliği de FPS değerlerini arttırmada ufak da olsa yardımcı olacaktır. Oyunu oynamak için gerekli olan minimum sistem gereksinimlerinin daha fazlası FPS değerinin de o oranda yükselmesini sağladığını da hatırlatalım. Rules Of Survival donmadan oynamak için bu söylediklerimizi dikkate almalısınız.