Rules of Survival Oyun Kontrolleri

Rules of Survival Oyun Kontrolleri

Rules of Survival, Battle Royal oyunları içerisinde en popülerlerinden biri. Bir diğeri ise bildiğiniz üzere Pubg oyunu. İkisinin de oyun stilleri kadar kontrolleri de benziyor.  Rules of Survival yönlendirme tuşları W- A- S- D şeklinde. Bunun haricinde;
Space- Zıplama
1- Birinci silah, 2- İkinci silah
Enter- Sohbet
M- Harita
ESC- Ayarlar
Shift+ W- Koşma
Z- Yere yatma
C- Oturma şeklinde benzer komutlar bulunuyor. En çok kullanılan oyun komutları bu şekilde olmakla beraber, F- eşyaları alma, arabayı hareket ettirme ya da CTRL+ F yolcu koltuğuna oturma gibi ek komutlar da bulunmaktadır. Bunları kullanarak PC versiyonunu başarılı bir şekilde oynayabilirsiniz.
Rules of Survival Mikrofon Kullanımı
PC versiyonunda mikrofon kullanarak çatışmalara ve ekip içerisine dahil olabiliyorsunuz. Fakat bazı kullanıcıların mikrofon kullanımında sorun yaşadığı görülüyor. Eğer teknik açıdan bir sorununuz yoksa, oyun ayarlarından durumu düzeltebilirsiniz. Bunun için ilk olarak oyun menüsünde yer alan ayarlar kısmından mikrofonun açık olduğuna emin olmalısınız. Kısa yol tuşlarından T ile de mikrofonu açıp kapama işlemini yapabilirsiniz. Yanı sıra, kayıt aygıtları sekmesini kullandıktan sonra ‘mikrofon’ kısmında ‘gelişmiş’ ayarında işaret varsa onu kaldırarak da tekrardan deneme yapabilirsiniz. Kulaklığınızda herhangi bir sorun yoksa, kısa sürede bu yöntemlerle çözülecektir. Yani Rules Of Survival mikrofon kullanımı mümkündür.

Oyun Esnasında Dikkat Etmeniz Gerekenler
Eğer oyuna yeni başlıyorsanız, öncesinde mutlaka oyunun demo şeklinde olan öğretici modunu kullanmalısınız. Bu şekilde en azından ilk etap için neyin ne olduğu hakkında bir fikriniz oluşabilir.  Bununla beraber, bu tarz oyunların hepsine olduğu gibi, Rules Of Survival silah seçimi de oldukça önemli. Hatta susturucu takarak, ses avantajı olanlardan daha iyi bir şekilde korunabilirsiniz bu şekilde. Bir diğer önemli nokta ise, kulaklık/ mikrofon ikilisini kullanıyor olmanız. Bu tarz oyunlarda ses oldukça önemlidir. Size yaklaşan birinin olduğunun farkına varmak, çatışmanın yönünü anlamak ve benzeri gibi konularda son derece yardımcı olacaktır. Bu arada, oyuna başlamadan önce sunucu seçimlerinizi de doğru şekilde yapmalısınız. Bulunduğunuz konum dışından seçim yaparsanız, farklı bir oyunun içerisinde girebilirsiniz.