Rules of Survival Oyun Modları

Rules of Survival Oyun Modları

Oyunu bilgisayarınıza indirip giriş yaptıktan sonra, doğrudan başlayabiliyorsunuz. İlk etapta oyun sizin için, bir uçağın içerisinde başlayacaktır. Fakat uçaktan atlamadan önce Rules of Survival oyunu sizin karşınıza bir soru çıkarıyor. Buna göre, üç değişik moddan herhangi birini seçerek oyuna dahil olmanız isteniyor. Yani Rules of Survival oyun modları arasında, solo, duo ve squad opsiyonları var. Eğer tek başınıza katılıp doğrudan diğer oyuncularla yarışmak istiyorsanız soloyu seçmelisiniz. İki kişilik bir ekip oluşturacaksanız düoyu tercih etmelisiniz. Bu şekilde yine iki kişilik ekiplerle yarışabiliyorsunuz. Son olarak, squad ise üç kişilik ekipleri kapsamaktadır. Aynı şekilde, üç kişilik ekiplerle savaşmanız için uygundur. Oyun siz dahil ortalama olarak 100- 120 kişi ile de başlamaktadır. Rules of Survival Oyun Modları

Rules of Survival Harita Kullanımı

Harita üzerinden yalnızca, oyunun başındaki atlama noktasını seçmiyorsunuz. Oyun süresi boyunca size birçok hayati konuda da yardımcı oluyor. Bunlardan biri de mavi alanı/ daireyi takip etmek. Bildiğiniz gibi bu alan oyun içerisindeki süreniz anlamına gelmektedir. Eğer oyun boyunca ölmediyseniz fakat bu alanı kaçırdıysanız maalesef oyun sizin açınızdan yine kötü sonuçlanacaktır. Çünkü ilk gaz salgınında olmasa da, bir süre sonra etkilenerek ölüp oyun dışı kalabilirsiniz. Yanı sıra harita üzerinden rakiplerinizin durumu da takip edebilirsiniz. Çatışmanın yoğun olduğu bölgelere göre kendinize yeni bir yol çizebilirsiniz. Son olarak kırmızı alan yani patlama olması beklenen alanlardan da uzak durmanız adına haritayı sık sık kullanmalı, kontrol etmelisiniz. Yani Rules of Survival harita kullanımı son derece önemli.

Rules of Survival Araçları Ne İş Yarar?

Bildiğiniz gibi, bu tarz diğer oyunlarda olduğu gibi, burada da araç kullanabiliyorsunuz. Yol kenarlarından alabileceğiniz araçlar ile yalnızca gezmeyeceksiniz. Aynı zamanda sizin korunmanız ve çatışmada biraz daha hızlı olmanız açısından size avantaj sağlayacaktır. Yoğun çatışma bölgelerinde de hızlı bir şekilde sürerek rakiplerinizin dikkatini dağıtabilir, birkaçını ezebilirsiniz. Bu şekilde kendinizi koruyarak yapabilirseniz, kısa sürede iyi sayıda rakip öldürmüş olabilirsiniz. Daha hızlı gezinmenizi sağladığı için koşmaya oranla oldukça avantajlı bir yöntem fakat çok fazla ses yapıp dikkat çekmemeye de özen göstermelisiniz. Yani Rules Of Survival araçları sizlere oyunda kolaylık tanıyacaktır.