Rules of Survival Oyuncu Stratejileri

Rules of Survival Oyuncu Stratejileri

İster solo katılım gösterin, isterseniz de duo ya da squad seçeneği ile ekip olarak, temelde var olan birkaç oyun stratejisini benimseyerek kolaylıkla oynayabilirsiniz. İlk sırada biraz daha geri planda kalıp sonradan ortaya çıkan oyuncu tipleri yer alıyor. Burada stratejinin amacı daha az sürede daha az rakip öldürüp risk oranını aşağı çekmek. Üstelik bu şekilde daha garantici gidildiği için iyi bir skor da yapabilirsiniz. Bir diğer strateji ise biraz daha dolambaçsız. Burada da çatışmaları kaçırmaksızın kullanıcı hepsine dahil olup şansını deniyor. Bu şekilde yüksek risk alıp daha az kazanma ihtimaline sahip oluyorsunuz. Tabii ki kazanma ihtimali de bulunuyor fakat oran açısından size denk gelmesi biraz daha zor. Yani Rules of Survival stratejileri sizin tercihinize göre değişiyor. Rules of Survival Oyuncu Stratejileri

Rules of Survival Ekip Oluşturma

Ekip oluşturmak için oyunu başlattıktan sonra karşınıza çıkan solo, duo ve squad isimli seçeneklerden size uygun olanını tercih etmeniz gerekiyor. Eğer tek başınıza devam etmek istemiyorsanız, ikili ekipler için duo’yu, üçlü ekipler için de squad’ı tercih ederek işe başlayabilirsiniz. Hangi sayıyı tercih ederseniz ancak o sayıdaki gruplara saldırabileceğinizi de belirtelim. Oyun esnasında takım arkadaşlarınızdan pek fazla uzaklaşmamanız sizin lehinize olacaktır. Özellikle ganimet avlarında ve diğer iş birliği gerektiren durumlarda rol paylaşımı yaparak yükünüzü ve riski azaltabilirsiniz. Rules of Survival Loot yaparken birinin alması birinin nöbet tutması gibi. Bununla beraberi haritanızı üzerine konumunuzu işaretlerseniz, diğer ekip üyesi/ üyeleri tarafında da görüneceği için kaybolmanızı önleyecektir.

Oyunda Ganimet Sandıkları Nasıl Kullanılmalı?

Bahsedildiği üzere oyunda silah, araç, ekipman, sağlık kiti ve benzeri unsurları toplamak önemli. İner inmez de yapılan ilk iş bu nedenle, ganimet toplamak. Bazen iyi bir ganimet sandığı bulmak ise son derece hayat kurtarıcı olabiliyor. Bu yüzden de oyun içerisinde zaman zaman ganimet sandıkları düşüyor. Sandıkların içerisinde ise, zırh ve silah türleri bulunuyor. Sandıklara doğru yönelmeden önce etrafını kontrol etmeniz önemli. Çünkü Rules of Survival ganimet sandıkları oldukça değerli olduğundan etrafında tuzak olabiliyor. Eğer sandığa ulaşırsanız, içerisinden çıkanları ve en çok lazım olanları doğrudan envanterinize eklemelisiniz.