Rules of Survival PC İçin FPS Artırma

Rules of Survival PC İçin FPS Artırma

Son dönemlerde, aynı tür içerisinde Pubg ile beraber en çok oynanan oyunlardan biri de Rules of Survival. Oyunun PC versiyonunu oynayabilmeniz için belli başlı gereksinimleri karşılayan bir cihazınızın olması gerekiyor.  Oyun içi değişiklik yapmak için Rules of Survival pek müsait değil. Sonradan kod eklemek ya da değiştirmek, ayarlarla oynamak pek mümkün olmuyor bu nedenle. Bu yüzden, hızınızı artırmanız için bilgisayarınızın ayarlarıyla ilgilenmeniz daha doğru olacaktır. İlk olarak oyun ayarlarından yapmanız gereken tek adım, grafik ayarlarından görüntü kalitesini azaltmak. RAM’de yer açmak da önemli aşamalardan biridir. Bunun için Windows’ta yer alan, gizlilik sekmesi üzerinden “arka plan uygulamaları” nı kullanarak gereksiz programları kapatabilirsiniz. Rules of Survival PC İçin FPS Artırma

Bilgisayarı Hızlandırmak İçin Yapılması Gerekenler

Yukarıda belirtmiş olduğumuz teknikleri uyguladıktan sonra, ek olarak bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları silerek de işe devam edebilirsiniz. Bilgisayarınızı hızlandırmak için kullanmadığınız uygulama dosyaları ya da farklı belge ve dosyaları silmeniz işe yarayacaktır. Bunun için temizleme programları var. Herhangi birini indirerek bilgisayarınızda uzun süredir kullanmamış olduğunuz dosyaları bulup temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu aşamayı yalnızca tek bir kez değil; her gün bir kere yapmanız önerilmektedir. Windows ana ekranınızın arka planın daha sade olması, parlaklığı düşük tutmanız vs. gibi kurallara da dikkat etmelisiniz. Son olarak, oyunu ilk açtığınız esnada, bilgisayarınızın özellikler kısmından gelişmiş ayarları tercih etmelisiniz. Sonrasında da ayarlar sekmesine basıp “En iyi performans için ayarla” seçeneğini kullanmalısınız. Bu da PC’nizin tasarruf etmesini sağlayacaktır. Böylelikle Rules of Survival donma sorunu yaşamadan zevk alabilirsiniz.

Kullanılmayan Program ve Uygulamaları Durdurun

Oyundan daha iyi bir performans almak istiyorsanız, belirttiğimiz üzere, bilgisayarınızda biraz temizlik yapmanız gerekiyor. Eğer kullanıyorsanız, antivirüs programlarınızı stop ettirmeyi unutmayın. Ayı şekilde, Chrome, Adblock ve benzeri tarayıcı ve eklentileri de askıya almalısınız. Oyuna başladığınız sırada da herhangi bir uygulamanın açık olmamasına özen göstermelisiniz. Bir cleaner programı kullanmayı da unutmayın. Bilgisayarınızın modeli ve özelliklerine göre de bu konuyu araştırıp, performans artırıcı yöntemler üzerinde durabilirsiniz. Bu işlemi her gün özellikle de oyun öncesi uygulayarak daha net bir sonuç elde edebilirsiniz. Kısacası Rules Of Survival fps arttırma konusunda daha iyi sonuç alacağınızı düşünüyoruz.