Sersemlik Karşısında Bağışıklık Efsunu ne işe yarar?

Sersemlik Karşısında Bağışıklık efsunu oyun içerisinde sizlere sersemlik bağışıklığı sağlar. Genel olarak tüm oyuncular tarafından tercih edilen efsunlardan bir tanesidir. Özellikle Savaşçı karakterlerinin iki beceri türünde bulunan Hamle ve Kılıç Darbesi becerilerindeki sersemletme şansı özelliğini etkisiz hale getirir. Bu sebepten dolayı oyuncular tarafından sık şekilde kullanılır. Her ne kadar kesin olarak bağışıklık sisteminin çalışacağı söylense de bu efsunun kesin olarak absorbe etme gibi bir durumu yoktur. Bazen ıskalama gibi durumlar söz konusu olabilir. Bundan dolayı bu konuda kesin bir şekilde bağışıklılık sağlayacak diye bir kaide yoktur.

 

  • Metin2 Türkiye oyunu içerisinde sersemlik karşısında bağışıklılık sağlar.
  • Oyunculardan ve yaratıklar tarafından gelen sersemletici ataklara karşı sizi korur.
  • Private Serverlar yani Pvp Serverlarda bug durumu bulunduğundan dolayı %100 etki göstermez. Bazı oyuncular tarafından Metin2 Türkiye’de de bu efsunun %100 olarak çalışmadığı belirtilmektedir. Fakat oyun yönetimi tarafından bu konuda net açıklama yapılmamıştır.
  • %100 olarak sağlamasa dahi %90-99 civarında bir bağışıklık sağlaması dahi çok iyi bir orandır ki bu oran rahatlıkla çalışmaktadır.

 

Sonuç olarak;

Tüm karakterlerinizi Sersemletme Şansı efsununa karşı korur ve size sersemletici darbe atanların hepsine karşı koruma sağlar. Bundan dolayı savaşta sersemlemenizi önler ve savaşı kazanmanızı sağlar.

 

 

Efsunların tamamının özelliklerini ayrıntılı olarak görmek için tıklayın.