Steam Oyun Ücretlerine Zam Yapacak Mı?

Merakla beklenen konu hakkında ilk adım atıldı. Son zamanlarda dolar kurunun hızla yükselmesi ve Türk Lirası’nın değer kaybı yaşaması ile birlikte Türkiye’deki oyuncuların merak ettiği konulardan birisi Steam üzerinden satışa sunulacak olan oyunların ne gibi bir politika ile satışa sunulacağı olmuştu. Steam oyunlara zam yapacağını resmi olarak açıkladı. Uzun süredir merak konusu haline gelen bu durum resmi kanallardan yanıt buldu. Dolar kurunun amansız yükselişine daha fazla dayanamayan steam oyun fiyatlarının zamlanacağını resmi olarak açıklamış oldu. Hali hazırda var olan fiyatların dahi yüksek bulunduğu steam satış mağazasının yeni alt tabanının ne olacağı ise merak ediliyor. Önümüzdeki günlerde oyun fiyatlarında önemli bir güncelleme görebilirsiniz.

STEAM’DA OYUNLAR DAHA PAHALI OLACAK

Bilinen en ünlü oyun markalarının Türkiye şartlarına göre belirli bir fiyat bandının üzerinde olması oyuncuları yıpratan sebeplerden birisi idi. Bu fiyat bandını bir kez daha aşacağı ifade edilen Steam mağazası, var olan iddiaları doğruladı. Steam’da son olarak FIFA 2019 gibi bir oyunun 400TL gibi fiyatlar satışa sunulacağının açıklanması ile birlikte oyuncular sıkıntı yaşamıştı. Her yıl ufak tefek değişikliklerle sunulan oyunda bile bu seviyede bir artış gerçekleşmesi beklenmezken var olan fiyatın daha da yükseleceği kesinleşti. Oyunların fiyatlarında yakın zamanda büyük bir güncelleme yapılacak. Böylece dolar kurunun artışı ile oyun fiyatları doğru orantılı olarak oyunculara sunulacak. Steam’ın bu konuda önemli adımlar atacağı ifade ediliyor.

OYUNCULARIN TEK UMUDU İNDİRİM GÜNLERİ

Steam’ın bilinen en önemli aktivitelerinden birisi indirim günleridir. Özellikle bahar indirimi, kış indirimi, yaz indirimi ve özel günlerde yapılan indirimler oyuncuları cezbeden teklifleri içerisinde barındırıyordu. Var olan popüler oyunlarında içerisinde yer aldığı bu dev indirim tekliflerinde birçok oyun yoğun ilgi görüyordu. Olası bir durumda dolar kuru ile birlikte oyun fiyatlarının da artış yaşanacağı göz önünde bulundurulursa oyuncular için tek çözümün indirim günleri olduğu ifade ediliyor. Steam üzerinde hesabı olan birçok oyuncunun indirimleri yakından takip edeceği ve sevdiği oyunları büyük indirimler dahilinde alabileceği konuşuluyor. Artık oyun atın almak bir zevk veya eğlenceden ibaret değil oyuncular için acı çekmek gibi bir durum olacağından gelecekte farklı tablolarda görülebilir.