Steam’de Dikkat Çeken Oyun: GRIS

Son zamanlarda farklı türdeki yapımlar ve ilgi çekici grafikler ile birçok projenin hayata geçirildiğini görmek mümkün oluyor. Özellikle oyun fuarlarında tanıtılan projelerin birçoğunun muhteşem alternatifler ile karşımıza çıktığı ve beğenildiği görülüyor. yeni çıkış yapmış olan bir diğer oyun GRIS ise bu kategoride yer alıyor. Kendinize farklı bir deneyim imkanı sunuyorsanız GRIS sizi tatmin edecek düzeyde bir oyundur. GRIS isimli oyundaki karakterinizin yaşadıkları sizi de derinden etkileyecektir. Eğer bu tür platform öğelerinin ağır bastığı oyunları seviyorsanız ve farklı çizimler hoşunuza gidiyorsa GRIS oyununu beğenmeniz mümkün olacaktır. Henüz yeni bir soluk olan bu oyunda amacınız karakterin iç dünyasını keşfetmek ve bu dünyada yaşananların kendi dünyasına etkilerini görmektir.

GRIS ŞİMDİDEN İLGİ GÖRMEYE BAŞLADI

Steam’da ilgi gören oyunlar arasında yer alan GRIS hikayesi ve oynanış tarzı ile oyuncuların gönlünde taht kurmayı başardı. Karakterin iç dünyasında yaşadığı olumsuzlukları gözler önüne seren haritada her bir bölüm daha da zorlu olacak. Bölümleri geçtikçe dünyanız renklenmeye başlayacak ve iç dünyanızı karartan öğelerden birer birer kurtulmuş olacaksınız. Farklı türdeki yapımlara ilgi gösteren oyuncuların bu tür yapımları da beğenmesi oyun sektöründeki farklı tatları ön plana çıkarıyor. Devolver Digital tarafından ortaya çıkarılan GRIS isimli proje de farklı tatlar fazlasıyla mevcut. Başarılı hikayesi ile ön plana çıkan oyunun satış sürecinde de aynı başarıyı sürdürdüğü gözlemleniyor.

GRIS TAKDİR TOPLUYOR

Henüz tam olarak satışa sunulmayan ve Aralık 2018 yılında satılacak olan GIRS isimli oyunun demosunda yer alan öğeler oyuncuları tatmin edecek düzeydedir. Oyunun fiyatının ne olacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak geliştirme süreci devam eden bu oyunun 75TL bandının altında olacağı iddia ediliyor. GRIS isimli oyunun ne kadar başarılı olacağı bilinmiyor. Ancak platform oyunlarının her geçen gün daha fazla ön plana çıktığı ve oyun dünyasında bomba etkisi yarattığı bilinen bir gerçek. Özellikle Limbo, Inside, The Little Nightmares gibi oyunlar bu konuda özgün projeler arasında yer alıyor. Unravel ise  son zamanların en iyi çıkışını yakalayan rakiplerden birisi olarak görülüyor. Bakalım GRIS neler yapacak..