The Walking Dead Oyununun Final Sezonundan Yeni Fragman

Sevilen televizyon dizisi The Walking Dead’in konseptini farklı bir şekilde ele alan ünlü yazar final sezonunda yoğun ilgi görecek gibi duruyor. Özellikle ilk sezonu ile hafızalara kazınan ve ilerleyen sezonlarda zorlu atmosferde hayatta kalmak için çaba sarf eden oyun karakterlerini yönlendirmek büyük bir keyif veriyordu. Hikayeyi yakından takip eden kişiler ana karakterlerin ne kadar önemli olduğunu biliyordu. Ana karakterlerin her biri sonraki sezonlarda daha önemli sorumluluklar alırken bazıları ise kritik noktada zombiler tarafından ısırılıp oyundan ayrılmak zorunda kalıyordu. Ana karakterlerin bu şekilde oyunun geleceğinde yer almaması ise oyuncuları derinden sarsmıştı. Özellikle ilk sezondaki veda sahnesi gözyaşlarına engel olamamıştı.

FİNAL SEZONU HAZIR

Oyunun final sezonu için yapılan çalışmalar tamamlandı. Artık tek eksik oyunun çıkış yapması. Bu konuda sabırsız olan oyuncular yeni oyunun ne zaman çıkış yapacağını merak ediyor ve yetkililere birçok soru yöneltiyor. Ancak çıkış tarihi de büyük oyun fuarında duyuruldu. Oyunun final sezonu ile ilgili yayınlanan kısa tanıtım videolarının ardından bugün geniş bir tanıtım videosu yayınlandı. Videoda dikkat çeken detay ise grafiğin bir tık üstüne çıkmış olması ve daha esnek bir oyun yapısına kavuşması. Karakter ile gezerken sabit bir ekrana değil birçok ekrana bakabiliyor olmak ve birçok noktayı kontrol edebilme yeteneği oyunu biraz daha özgür kılmış görünüyor. Bu yönde yapılan çalışmalar tatmin edici düzeydedir.

FİNAL SEZONUNUN YENİ TANITIMI

Final sezonu ile ilgili olarak yapılan açıklamaların ardından yayınlanan son videoda minik kızımızın ne derece büyüdüğünü ve ne kadar kritik kararlar verdiğini hep birlikte göreceğiz. Aynı zamanda oyun içerisinde birçok eşya ile etkileşimi arttırabiliyor olmamız oyunu biraz daha keyifli kılmış. Oyun şimdilik inceleme yapacak düzeyde materyal sunmamıştır. Ancak gelecek tarihte bu yöndeki eksikliğin giderileceği kesin. 14 Ağustos 2018 tarihinde oyun severler ile buluşacak olan devasa yapım sabırsızlıkla bekleniyor. Tüm sezonları yakından takip eden ve oynayan kişiler ise asıl sabırsız olan kesim diyebiliriz. Kısa sürede oyun çıkış yapacak..

The Walking Dead final sezonu ile ilgili yayınlanan tanıtım videosu: